Polityka i Społeczeństwo

Braun się doigrał. Nawet bank nie chciał mieć Konfederacji wśród swoich klientów i wypowiedział umowę tej prokremlowskiej partii

MBank wypowiedział umowę partii Grzegorza Brauna. Internauci są przekonani, że poszło o prokremlowskie poglądy.

Informację o wypowiedzeniu przez mBank umowy Konfederacji Korony Polskiej podała szczecińskie przedstawicielstwo ugrupowania Grzegorza Brauna – mBank wypowiedział Koronie Polskiej usługi, pisząc między innymi w uzasadnieniu swojej decyzji: „(…) przyczyną jest polityka obsługi branż wrażliwych pod względem reputacji mBanku. Zgodnie z nią nie obsługujemy podmiotów, które prowadzą działalność społecznie dyskusyjną. (…) – czytamy.

Powodem takiej decyzji miał być negatywny wpływ współpracy na reputację banku. Informację potwierdził Jacek Ćwięka, przewodniczący okręgu rzeszowskiego Konfederacji Korony Polskiej – Była taka sytuacja. Umowa została wypowiedziana – mówi w rozmowie z “Gazetą Wyborczą”. Partia Brauna zapowiada odwołanie od tej decyzji.

Internauci o ruskich onucach

“Gazeta Wyborcza” przypomina wpis Krzysztofa Bosaka o głośnej sprawie drukarza, który miał odmówić produkcji materiałów dla środowisk lewicowych. Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka.

Trybunał Konstytucyjny rozstrzygnął dziś sprawę drukarza, który odmówił produkcji materiałów promujących homoseksualizm. Zdaniem Trybunału nie można niego zmuszać do świadczenia usług sprzecznych z jego przekonaniami moralnymi – pisał Bosak w czerwcu 2019 r.

https://twitter.com/krzysztofbosak/status/1143872425081364486?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1143872425081364486%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Frzeszow.wyborcza.pl%2Frzeszow%2F73496228451271partia-grzegorza-brauna-pozbawiona-konta-bankowego-bank-mial.html

Poseł Konfederacji stanął w obronie Grzegorza Brauna i nadział się na ripostę Borysa Budki z Platformy Obywatelskiej, który napisał, że “w Bank of Russia z pewnością Wam rachunek otworzą”.

Internauci w komentarzach przypominają Krzysztofowi Bosakowi o zasadach wolnego rynku. – Wszyscy nakładają sankcje. MBank nakłada sankcję na ruskie onuce – brzmi jeden z komentarzy. Użytkownicy Twittera masowo gratulują mBankowi podjętej decyzji – Brawo mBank, stop putinizacji Polski! – komentują.

Czytaj również:

Ziobro dał Kaczyńskiemu prztyczka w nos. PiS traci posłankę, Ziobro zapowiada: to nie koniec!

Kolejna gierka Putina. Rosjanie rozpowszechniają fałszywy list dotyczący Polski

TVP nie przeprasza pomimo wyroku sądu. Wolą płacić karę, niż się przyznać?

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie