Polityka i Społeczeństwo

Bosak wije się, by uniknąć odpowiedzi na proste i ważne pytanie. To przez antyszczepionkowców?

Fot. Youtube

Krzysztof Bosak znów zaskakuje. Tym razem chodzi o jego stosunek do szczepień. – Sprawy związane ze zdrowiem i leczeniem to sprawy między pacjentem i lekarzem, a nie do dyskutowania w mediach – powiedział, gdy został zapytany, czy zaszczepił się przeciwko COVID-19. Nie chciał udzielić precyzyjnej odpowiedzi.

Bosak nie chce rozmawiać o szczepieniach

Bosak uważa, że “szczególnie, jeśli jest się politykiem”  nie powinno mówić się o sprawach dot. zdrowia.

Rozumiem, że nie chce się pan narażać antyszczepionkowcom? – dociekała jednak Beata Lubecka, która rozmawiała z nim na antenie Radia Zet.

https://twitter.com/Gosc_RadiaZET/status/1399281656129855488?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1399281656129855488%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.tvp.info%2F54117151%2Fczy-krzysztof-bosak-konfederacja-zaszczepil-sie-przeciw-covid-19-nie-bede-tego-komentowal-dziennikarka-nie-chce-sie-narazac-antyszczepionkowcom

Bosak robił jednak wszystko, by nie odpowiedzieć, czy zaszczepił się przeciwko COVID-19.

– Nie chcę komentować indywidualnych praktyk medycznych. Tym bardziej, że powstał zły zwyczaj, by brać osoby popularne jako doradców w sprawach medycznych. A przecież jakie my mamy kompetencje, żeby komuś doradzać? – argumentował były kandydat na prezydenta z obozu Konfederacji.

Gdy dziennikarka nadal naciskała, odparł: – Postanowiłem, że nie będę tego komentował, bo to nie jest zakres mojej pracy.

Partia antyszczepionkowców?

Konfederacja od początku pandemii podkreślała, że jest sceptyczna względem polityki walki z pandemią, jaką obrał polski rząd. Przylgnęła przez to do niej łatka partii antyszczepionkowców.

Nie wiemy, czy Bosak zaszczepił się przeciwko COVID-19. Bardziej istotne jest to, jak idą szczepienia w szerszej skali. Lekarze zauważają, że jesienią może czekać nas 4. fala zachorowań na koronawirusa i apelują do Polaków, by ci tłumnie przyjmowali szczepionkę.

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie