Polityka i Społeczeństwo

Borys Budka pokazał TO zdjęcie i bezlitośnie zakpił z Ozdoby. “Od blisko 3 lat nie umie…”

Odra została zanieczyszczona. Jesteśmy świadkami katastrowy ekologicznej, a wiceminister klimatu Jacek Ozdoba, delikatnie mówiąc, nie imponuje aktywnością. Borys Budka zakpił z polityka Solidarnej Polski.

Odra umiera. Woda w rzece została zanieczyszczona nieznaną substancją. I nie jest to wiadomość sprzed chwili. Już pod koniec lipca na dolnośląskim odcinku rzeki, zwłaszcza w okolicach Oławy i Wrocławia, zaczęły pojawiać się śnięte ryby. Sytuacja z każdym dniem się pogarsza.

Już tydzień temu domagałam się działań w sprawie katastrofy ekologicznej na Odrze od organów ochrony przyrody, Wód Polskich i rządu. Do dziś nie dostałam żadnej odpowiedzi na moje pisma. Rząd Zjednoczonej Prawicy od blisko 2 tygodnie biernie patrzy jak Odra umiera i nic z tym nie robi – napisała na Twitterze Małgorzata Tracz, posłanka Zielonych.

Dziwi bierność rządu, zwłaszcza wiceministra klimatu i środowiska Jacka Ozdoby, który ogranicza się do udostępniania tweetów Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska. A polityk Solidarnej Polski imponował przecież aktywnością, gdy w Warszawie doszło do awarii oczyszczalni Czajka. No ale wtedy można było zaatakować Rafała Trzaskowskiego. Teraz już nie jest tak łatwo, choć tęgie głowy na Woronicza już pewnie szukają połączeń katastrofy z Niemcami i opozycją.

Z działalności wiceministra Ozdoby pozwolił sobie zażartować Borys Budka. Polityk PO opublikował na Twitterze wymowne zdjęcie. Widzimy słup z przyczepionym plakatem wyborczym Ozdoby. Trzeba pamiętać, że wybory były w październiku 2019 roku, a komitety mają 30 dni na usunięcie reklam. Mamy więc do czynienia z delikatną obsuwą.

– Jak Jacek Ozdoba ma zająć się katastrofą ekologiczną na Odrze, skoro od blisko 3 lat nie umie po sobie posprzątać? – napisał Budka. Dodał, że zdjęcie zostało zrobione 10 sierpnia w powiecie sierpeckim, w gminie Szczutowo.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie