Polityka i Społeczeństwo

Borys Budka odniósł się do komentarza Hołowni na temat koalicji 276. “Nie proponuję mu małżeństwa”

PO
Flickr.com/PO

Nie proponuję Szymonowi Hołowni małżeństwa. – Jest czas na współpracę, nie na zabawę w mediach społecznościowych – mówi w wywiadzie Borys Budka.

Borys Budka udzielił wywiadu Rzeczpospolitej, w którym wymienia wartości zapomniane przez Prawo i Sprawiedliwość. To poczucie bezpieczeństwa, stabilizacja, przewidywalność, szacunek, podmiotowe traktowanie i obywatelskość. Zapowiada także koniec bezkarności i koniec drenowania pieniędzy z budżetu państwa i ze spółek Skarbu Państwa do prywatnych i partyjnych kieszeni.

Po sobotniej konwencji w mediach społecznościowych nastąpił wysyp komentarzy w stylu “chcą nas wcielić”.

Odbiorcy z opozycji nie zauważyli lub nie chcieli zauważyć, że lider Platformy Obywatelskiej powiedział, iż nie przesądza w jakich konfiguracjach opozycja pójdzie do wyborów. Podnosi to także w wywiadzie.

Dziś nie tworzymy formalnej koalicji. Pokazujemy, że taka koalicja jest możliwa i powinna powstać. Nasi wyborcy domagają się zmiany i współpracy. Odpowiadamy na zapotrzebowanie Polaków. Koalicja, do której zapraszamy naszych partnerów z opozycji, to przyszłość.(…)to zaproszenie do rozmowy o Polsce. Dzisiaj nikt nie przesądza, w jakiej formule opozycja pójdzie do przyszłych wyborów – mówi Borys Budka.

Na konwencji zostały zaprezentowane badania opinii publicznej, które pokazały, że wspólny blok wyborczy składający się z Koalicji Obywatelskiej, Lewicy, PSL-u i Polski 2050 jest w stanie uzyskać około 60 proc. poparcia – (…)badania zostały wysłane do wszystkich tych ugrupowań, które zostały wymienione i odbyliśmy rozmowy. Niech koledzy z opozycji przemyślą nasze propozycje na spokojnie – zaznacza Borys Budka.

(…)niepokoi mnie planowanie małżeństwa bez pytania o zdanie wybranka(…) – skomentował na Twitterze Szymona Hołownia sobotnie wydarzenie.

Borys Budka odnosi się na łamach Rzeczpospolitej do tego wpisu.

A co do Szymona Hołowni: nie proponuję mu małżeństwa. Jest czas na współpracę, nie na zabawę w mediach społecznościowych. Polityka to nie jest talent show, to nie jest wyścig na lajki, to nie jest casting. Polityka polega na tym, żeby zbudować skuteczną konstrukcję do zrealizowania tego, co wspólnie proponujemy – podkreślił lider PO.

Szef Platformy Obywatelskiej zaznaczył, że “zawsze ktoś musi dać sygnał do działania” – Stwórzmy wspólny mianownik programowy –  przedstawiliśmy naszą ofertę, ale jesteśmy otwarci na propozycje partnerów – mówi.

O proponowanych rozwiązaniach związanych z Trybunałem Konstytucyjnym, aborcji czy likwidacji TVP Info można przeczytać na stronie Rzeczpospolitej.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie