Polityka i Społeczeństwo

Bortniczuk lepszy od Obajtka? Poseł wygadał się, że kupił taniej atrakcyjniejszą nieruchomość

Fot. Slawomir Kaminski / Agencja Gazeta

Kamil Bortniczuk ruszył Danielowi Obajtkowi w odsiecz. Polityk uważa, że w okazyjnym zakupie przez prezesa Orlenu apartamentu nie ma nic kontrowersyjnego. – To nie była jakaś kosmiczna okazja – przekonuje.

O kontrowersjach wokół Daniela Obajtka nie tyle jest coraz głośniej, co pojawia się ich coraz więcej. „Gazeta Wyborcza” ujawniła niedawno kolejną sprawę – poinfmorowała, że prezes Orlenu kupił po okazyjnej cenie apartament na warszawskim Bemowie. Według gazety miał zapłacić ok. 7 tysięcy złotych za metr kwadratowy, choć podobne mieszkania kosztowały tam ok. 12 tysięcy złotych za metr kwadratowy. Obajtek zaoszczędził więc na transakcji blisko milion złotych.

W obronie Obajtka regularnie stają politycy związani z obozem władzy. Dziś w sukurs ulubieńcowi prezesa Kaczyńskiego ruszył też Kamil Bortniczuk. Podczas rozmowy na antenie Radia TOK FM analizował transakcję Obajtka i przekonywał, że cena za metr wcale nie była tak korzystna, jak przedstawiają to media. Stwierdził, że lokacja apartamentu nie jest zbyt atrakcyjna – aż 9 km od Pałacu Kultury i Nauki – i sam kupił taniej mieszkanie w lepszej lokalizacji.

Kupiłem to mieszkanie znacznie mniejsze i znacznie taniej od metra niż prezes Obajtek, więc wydaje mi się, że ta cena 7-8 tysięcy za metr kwadratowy tak wielkiego mieszkania na Bemowie to nie była jakaś kosmiczna okazja – analizował Bortniczuk. Na uwagę prowadzącej Dominiki Wielowieyskiej, że w tamtym okresie mieszkania na osiedlu, które wybrał Obajtek, były najdroższe na Bemowie, uznał, że sprawą na pewno zajmą się odpowiednie służby.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie