Polityka i Społeczeństwo

Boris Johnson odleciał ws. Ukrainy. Tusk w dosadny sposób komentuje jego słowa. “To obraża Ukraińców i zdrowy rozsądek”

Alexandros Michailidis/ Shutterstock

Boris Johnson porównał walczących o swój kraj Ukraińców do Brytyjczyków głosujących za brexitem. Na te kontrowersyjne słowa zareagował Donald Tusk.

Obecny premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson, był jednym z głównych zwolenników brexitu. Przed referendum Johnson namawiał do poparcia wyjścia z UE mówiąc, że to „jedyna szansa w życiu, by zagłosować za prawdziwą zmianą”. Mówił też, że to „moment, by pokazać odwagę”.

Dziś, gdy Ukraińcy już ponad trzy tygodnie dzielnie bronią się przed rosyjską agresją, premier Wielkiej Brytanii niespodziewanie porównał ich do… swoich rodaków głosujących za brexitem. Jak stwierdził, zaatakowany naród pokazał ten sam instynkt, „aby wybrać wolność”.

Wiem, że ludność tego kraju, podobnie jak ludność Ukrainy, zawsze instynktownie wybiera wolność. Mogę podać kilka znanych przykładów z ostatnich lat. Kiedy Brytyjczycy głosowali za brexitem w tak dużej liczbie, nie sądzę, żeby stało się tak dlatego, że byli wrogo nastawieni do obcokrajowców. Głosowali, żeby mieć wolność robienia rzeczy po swojemu i żeby kraj był samowystarczalny powiedział Boris Johnson podczas konferencji Partii Konserwatywnej w Blackpool.

Te słowa wywołały olbrzymie kontrowersje, nie tylko na Wyspach. Wypowiedź Johnsona skomentował m.in. Donald Tusk. I był to dosadny komentarz.

 Boris Johnson porównał walczących Ukraińców do Brytyjczyków, którzy głosowali za brexitem. Wciąż pamiętam entuzjazm Putina i Trumpa po tym referendum. Boris, twoje słowa obrażają Ukraińców, Brytyjczyków i zdrowy rozsadek – skomentował lider PO.

Czytaj również:

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie