Polityka i Społeczeństwo

Bohater słynnej imprezy tłumaczy się ze swej wizyty pod drzewkiem. “Tak bywa”

Impreza urodzinowa Roberta Mazurka doprowadziła do pewnych przetasowań w polskiej polityce. Głos w sprawie zabrał teraz poseł Lewicy Marek Dyduch, który także pojawił się na wydarzeniu.

Impreza u Mazurka

Impreza u dziennikarza miała miejsce w czasie, gdy w Sejmie Marian Banaś zdawał raport z działalności NIK. Przemawiał do niemal pustej sali. Część posłów była u Mazurka.

Najgorzej wypadł chyba Marek Dyduch. Jak napisał “Fakt”, “(…) w czasie bankietu oddalił się na chwilę do małego parku otaczającego restaurację. Tam schował się za drzewem. Co robił? Nie wiemy, ale na zdjęciach widać, jak po wszystkim doprowadzał do porządku swoją garderobę”.

– Wyszedłem za potrzebą z lokalu, w którym była zabawa. Kolejka była do toalety, to wyszedłem się wysiusiać. Tak bywa – tłumaczy się teraz na łamach “Gazety Wyborczej” poseł Lewicy.

Dodał także, że prawie nie zna Roberta Mazurka. Był u niego w programie tylko dwa razy.

Prawda o polskiej polityce

Tłumaczył też, jak wyglądają kuluary Sejmu.

– Istota parlamentaryzmu to rozmowa ludzi różnych opcji i dialog na temat tego, jak rządzić państwem. Czasem na posiedzeniu, czasem w kuluarach, a czasem towarzysko. Po to, żeby nie “rozmawiać” ze sobą podczas jakichś ulicznych rozrób. Na przykład w Anglii w sali plenarnej jest mniej miejsc niż parlamentarzystów. Taki jest u nich pragmatyzm – powiedział.

Dodał, że “nie musiał siedzieć w Sejmie, by wysłuchać szefa NIK. Jego wystąpienie można odczytać w stenogramie, pójść do pokoju w hotelu sejmowym i oglądać transmisję”.

Koledzy pana Marka tłumaczą go tym, że sikanie pod drzewem “to siła wyższa, z naturą się nie wygra”.

Źródło: wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie