Polityka i Społeczeństwo

Błaszczak przyczynił się do setek zakażeń koronawirusem na uczelniach wojskowych? Uczelnie dostały zakaz informowania na ten temat

Minister Błaszczak
Flickr.com/MON

Armia dostała odgórny zakaz informowania o liczbie zakażeń. Po wizycie szefa MON na wojskowych uczelniach panuje trudna sytuacja epidemiczna.

W Akademii Wojsk Lądowych (AWL) oraz na Wojskowej Akademii Technicznej (WAT) panuje trudna sytuacja epidemiczna. Jak sugeruje Onet.pl, koronawirus zaczął się rozprzestrzeniać po inauguracji roku akademickiego, na którym przemawiał bez maseczki ochronnej szef resortu obrony Mariusz Błaszczak.

Kilka dni później w AWL-u zaczęto wykrywać pierwsze przypadki zakażeń – Dziś, jak wynika z naszych nieoficjalnych informacji, na COVID-19 choruje tam już około pół tysiąca podchorążych i ponad 150 z około 250 osób kadry dydaktycznej – pisze Onet.pl.

Podobna rzeczywistość panuje również w WAT. Sytuacja jest na tyle poważna, że chorzy są wywożeni do izolatorów.

Robią wszystko, by informacje o zakażeniach nie wyciekły. Do sztabu nie może wejść nikt postronny, a pracownicy uczelni i podchorążowie mają zakaz mówienia o tym co się tam dzieje – mówi portalowi informator. Uczelnie dostały odgórny zakaz informowania o zakażeniach – Ani rzeczniczka AWL, ani WAT nie będą z tobą rozmawiać, bo mają zakaz. Tylko tyle mogę powiedzieć – mówi rozmówca.

Wczoraj Mariusz Błaszczak poinformował, że po przebyciu kwarantanny wykonał test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się dodatni. Minister Obrony Narodowej zaapelował, aby uważać na siebie i stosować się do zasad sanitarnych. Na wojskowych uczelniach tych zasad Mariuszowi Błaszczakowi zabrakło.

Źródło Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie