Polityka i Społeczeństwo

Błaszczak postanowił “dokopać” TVN-owi. Żenujące zachowanie szefa MON

Mariusz Błaszczak postanowił dołożyć swoje trzy grosze w PiS-owskiej krucjacie przeciwko niezależnej telewizji. Zachowanie MON wywołuje tylko politowanie.

Mariusz Błaszczak udziela wywiadów tylko mediom, które nie zdają mu trudnych pytań. Najstarsi górale nie pamiętają, kiedy ostatnio był w TVN24. Trzęsący portkami szef resortu obrony narodowej zza winkla postanowił dołożyć swoje trzy grosze w PiS-owskiej krucjacie przeciwko niezależnej telewizji. Zachowanie Ministerstwa Obrony Narodowej, gdy trwa wygaszanie przez obóz rządzący ustawy uderzającej w TVN, wygląda już tylko żałośnie i budzi politowanie.

W piątek na lotnisku wojskowym w Warszawie miała miejsce ceremonia kończąca ewakuację z Afganistanu. Oczywiście osobiście witał wszystkich Mariusz Błaszczak – Bez żołnierzy wojsk specjalnych, bez naszych pilotów ta jedna z najtrudniejszych misji w historii Polski nie byłaby możliwa do przeprowadzenia. W Afganistanie Wojsko Polskie po raz kolejny udowodniło, że nie zostawia swoich sojuszników w potrzebie. Polska jest z Was dumna! – napisał minister.

Tymczasem w tle toczyła się prywatna wojenka ministra Błaszczaka. Do tej pory nie mógł sobie poszumieć, zawyć ani oznaczyć swojego terytorium, a to już ponad miesiąc jak jego koleżanki i koledzy starają się zdekapitować TVN. Nasz dzielny minister, żeby pokazać wszystkim swój bonapartyzm, wbiegł do ubikacji z mazakiem i napisał na ścianie “Pokonam TVN24!”.

Cóż może oznaczać “Pokonam TVN24!”? Ano to, że stacja nie dostała zaproszenia na ceremonię. Jak przekazał Mateusz Sosnowski, szef portali informacyjnych TVN, ministerstwo obrony “nie zdążyło poinformować” TVN24.

Dlaczego nie mogliśmy Państwu pokazać całych uroczystości powrotu polskich żołnierzy z Afganistanu? “Ministerstwo Obrony Narodowej nie poinformowało redakcji TVN24 o uroczystości. Jak tłumaczy biuro prasowe MON, nie zdążyło” – napisał Mateusz Sosnowski.

Co dalej? Mariusz Błaszczak lub sam siebie odznaczać. Cztery lata temu przyznał sobie złotą odznakę “Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” i… odmówił jej przyjęcia. Jakby nie patrzeć, za ten TVN minister także musi dostać order.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie