Polityka i Społeczeństwo

Bitwa pod pomnikiem smoleńskim. Tak wyglądała kolejna miesięcznica tej tragedii narodowej

Shutterstock

Lotna Brygada Opozycji w każda miesięcznicę melduje się pod pomnikiem smoleńskim. Wczoraj doszło do szarpaniny z policjantami i żołnierzami.

Jak informuje TVN24, na platformę Kontakt24 stacja dostała wczoraj informację, że na placu Piłsudskiego w Warszawie pod pomnikiem smoleńskim, trzy zamaskowane osoby próbują złożyć wieniec. Na miejsce zdarzenia pojechał reporter.

Jest tu grupa trzech osób, przebranych w czerwone kostiumy i w maski, którzy próbują złożyć wieniec z napisem “95 ofiarom Kaczyńskiego” pod pomnikiem Ofiar Tragedii Smoleńskiej. Uniemożliwia im to kordon policji. Doszło do szarpaniny z funkcjonariuszami – relacjonował reporter TVN24. Grupa podjęła dwie próby złożenia wieńca, obie nieudane.

Lotna Brygada Opozycji w każdą miesięcznicę melduje się na placu Piłsudskiego – Lotnos Brygados Partizanos walczyli dziś z ciężką chorobą wieńcową Żenadarmerii Wojskowej…napisali opozycjoniści, ilustrując wpis zdjęciami.

Byli niestrudzeni, próbowali podejść do pomnika z każdej strony – mówił w relacji reporter. Opozycjoniści starali się złożyć wieniec przed kordonem. Położyli ale przyszło wojsko i odebrało wieniec. Potem podjęli kolejną próbę – położyli wieniec przed kordonem i od razu na nim usiedli. Ponownie przyszło wojsko i doszło do szarpaniny. Lotna Brygada Opozycji ostatecznie straciła wieniec.

Internauci skomentowali całą sytuację – Jedyny pomnik w Polsce pod którym nie można złożyć kwiatów. Tak wygląda Polska PiS – napisał użytkownik Twittera.

Dziś mija 5 lat mojego uczestnictwa podczas miesięcznic Kłamców Smoleńskich. Od 10 marca 2016 nie opuściłem ani jednej. Nie przestanę zwalczać: Kłamstwa Smoleńskiego – napisał Arkadiusz Szczurek, członek Lotnej Brygady Opozycji.

Źródło TVN24.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie