Kultura Po godzinach

Big Brother – uczestnicy programu nie wiedzieli o szalejącej po świecie pandemii

Pandemia koronowirusa – to temat, którym od kilku tygodni żyje cały świat. Media zarzucają nas informacjami o nowych zakażeniach i decyzjach rządu, czasem trudno przefiltrować wszystkie te wiadomości. Aż trudno uwierzyć, że są ludzie, którym wieść o śmiercionośnym wirusie umknęła. A są tacy. To uczestnicy programu Big Brother.

Big Brother odcina od świata

Przypomnijmy szybko, na czym polega Big Brother. To program, którego uczestnicy zostają zamknięci w specjalnym domu i są odcięci od świata na kilka tygodni. Co pewien czas kolejni uczestnicy odpadają z programu. Ci, którzy opuścili dom Wielkiego Brata w ostatnim czasie, mogli poczuć się, jakby trafili od razu na plan jakiegoś nowego reality show w realiach science fiction.

Obecnie Big Brother wyświetlany jest w kilku telewizjach na świecie. W toku jest między innymi edycja niemiecka, emitowana w stacji SAT.1. Program wystartował na początku lutego – w czasach, które wydają się teraz mocno odległe, gdy koronawirus wydawał się problemem regionalnym. Przez ponad miesiąc uczestnicy show żyją w nieświadomości, nikt nie poinformował ich o dramatycznych wydarzeniach, które opanowały świat. Przyjęto zasadę, że wiadomość o koronawirusie zostanie przekazana tylko, jeśli zakażony zostanie członek rodziny któregoś z uczestników. Dopiero teraz podjęto decyzję, że najwyższy czas uświadomić bohaterów programu.

Uczestnicy show poznają prawdę

Osoby biorące udział w niemieckiej edycji dowiedzą się o koronawirusie we wtorkowym odcinku programu. Prawdę o pandemii przekaże im gospodarz programu Jochen Schropp wraz z lekarzem. Reakcję uczestników będzie można zobaczyć na żywo. Zostaną im też przekazane wiadomości od ich rodzin. SAT.1 nie planuje przerwania show. Stacja zapewniła, że podjęła wszelkie środki potrzebne do ochrony mieszkańców domu Wielkiego Brata przed zakażeniem.

Ponurą informację o niebezpiecznej pandemii otrzymali też już uczestnicy edycji kanadyjskiej i australijskiej. Twórcy brazylijskiej edycji planują przekazać wiadomość za pośrednictwem psychologa. Brazylijskich lokatorów domu Wielkiego Brata odizolowano od świata w styczniu. Świat, który opuszczali, dołączając do programu był dosłownie innym miejscem. W nieświadomości utrzymuje się bohaterów brytyjskiego Big Brothera.

Co ciekawe, nie jest to precedens. Analogiczna sytuacja miała miejsce w 2001 roku. Uczestnikom amerykańskiej edycji Big Brothera powiedziano wtedy o zamachach z 11 września.

Źródło: Onet,  zdjęcie: screen/ YouTube/ Promo Big Brother

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie