Bielan zrugał dziennikarza pod Białym Domem, wszystko przez TO pytanie. „Pan się obudził półtora roku temu?” [WIDEO]

Screen: TVP Info YT
Adam Bielan posprzeczał się z dziennikarzem, gdy ten zadał proste pytanie Karolowi Nawrockiemu. Europoseł PiS zaczął pouczać korespondenta Polskiego Radia i bronić jak lew „obywatelskiego”
Kłótnia w Waszyngtonie o Nawrockiego
Karol Nawrocki pojawił się w Waszyngtonie, gdzie nawet udało mu się spotkać z prezydentem Donaldem Trumpem, a także sekretarzem stanu Marco Rubio. Adam Bielan z PiS, który był obecny podczas rozmowy kandydata ich partii z dziennikarzami, oburzył się na pewne pytanie, którego zadano jego koledze. Jego autorem był korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie Marek Wałkuski, który dopytywał o przekaz, jaki Nawrocki zamierza pozostawić po swojej wizycie za oceanem.
– Prezydent Duda był tutaj z premierem Tuskiem razem po to, żeby to przesłanie jedności wybrzmiało. Z tego, co pan mówi, panie prezesie, mam wrażenie, że tego przesłania jedności nie było – stwierdził dziennikarz. Bielan od razu wkroczył do akcji i dał po sobie poznać, że już zdążył zostać wyprowadzony z równowagi.
– Przepraszam, czy pan przez osiem lat śledził wystąpienia polityków Platformy Obywatelskiej za granicą, kiedy rządziła Zjednoczona Prawica? Czy pan obudził się po półtora roku temu? Czy pan śledził wystąpienia polityków w Parlamencie Europejskim? – odpowiedział. Zarzucił także Wałkuskiemu, że ten najwidoczniej „ma amnezję„. Ich słowną przepychankę przerwał natomiast sam Nawrocki.
– Panie redaktorze, nie wiem, o której [przeszłości; przyp. redakcja] pan redaktor mówi. O tej, o której mówi Donald Tusk i Rafał Trzaskowski, demolując jednocześnie polski wymiar sprawiedliwości, wsadzając do więzień kolejnych polityków czy niszcząc wolność słowa w Polsce. Można pięknie mówić o jedności, można pięknie mówić o praworządności, a jednocześnie działania tego rządu pokazują, gdzie ta jedność ma się znaleźć. Tam, w tej jedności, którą deklaruje Donald Tusk, nie ma miejsca dla osób, które myślą inaczej. W takiej Polsce żyjemy – odpowiedział Nawrocki.
Następnie próbował umniejszyć znaczenie słów dziennikarza, gdy stwierdził, że Wałkuski najwidoczniej dawno nie odwiedzał Polski i nie jest zorientowany w obecnej sytuacji. Ten mu odparł na to, że wręcz przeciwnie, bardzo często odwiedza swój kraj.
Źródło: Wirtualna Polska