Polityka i Społeczeństwo

Bielan zaciera ręce z zadowoleniem. Jarosław Gowin ma poważny problem z PKW!

Fot. Flickr

Porozumienie Jarosława Gowina ma od lat problemy ze sprawozdaniami dla PKW. Czy to jest woda na młyn dla Adama Bielana, który tworzy Partię Republikańską?

W 2020 roku Porozumienie Jarosława Gowina operowało kwotą 429,6 tys. zł. Na taką sumę złożyły się składki członkowskie w wysokości 211,1 tys. zł oraz darowizny pieniężne w kwocie 217,8 tys. zł. Tak wynika z partyjnego sprawozdania finansowego, złożonego w Państwowej Komisji Wyborczej. Pojawił się jednak problem.

Do dokumentu nie załączono poprawnie wykonanego sprawozdania biegłego rewidenta. Jego sporządzenie jest konieczne w przypadku utworzenia przez partię funduszu wyborczego. Firmy badające finanse wybiera Państwowa Komisja Wyborcza – informuje “Rzeczpospolita”.

Czemu Porozumienie nie złożyło poprawnego sprawozdania? Według dziennika, formacji Jarosława Gowina towarzyszył pech. Pierwszy raz w historii, Krajowe Biuro Wyborcze uznało, że nie przyjmie dwóch opinii biegłych jako wykonanych niezgodnie z umową. Obok Porozumienia w podobnej sytuacja znalazła się niewielka partia Lepsza Polska.

Jak podkreśla gazeta, to nie jest pierwszy raz, gdy Porozumienie ma problemy ze sprawozdaniem. Pewne niedoróbki pojawiają się praktycznie od 2014 r., gdy partię powołano do życia. Np. sprawozdanie za 2018 r. zostało przez PKW odrzucone. Poszło o 233,18 zł. 

Czy Adam Bielan, który jest w sporze z Jarosławem Gowinem, wykorzysta sytuację do uderzenia w dawnego partyjnego kolegę? Zapewne nie przejdzie obok takiego kąska.

Źródło: Rzeczpospolita.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie