Polityka i Społeczeństwo

Bielan buduje swoją pozycję w Zjednoczonej Prawicy. Ale co na to Gowin?

Bezczelne kłamstwa Adama Bielana. Rząd brnie w kuriozalną inwestycję
Fot. Flickr

Adam Bielan z tworzoną przez siebie kamandą, przymierzany jest do koalicyjnego stołka w Zjednoczonej Prawicy. Problem polega na tym, że jest tam też Jarosław Gowin.

Adam Bielan zbiera ludzi i tworzy nową formację, która przymierza się do wejścia w układ ze Zjednoczoną Prawicą. Problem polega na tym, że w koalicji z Prawem i Sprawiedliwością jest także Porozumienie Jarosława Gowina. Gowin z Bielanem nie stworzą raczej związku partnerskiego w ramach prawicowego obozu.

Obaj patrzą na siebie spode łba po tym, jak europoseł chciał doprowadzić do przewrotu w formacji wicepremiera.

Rewolta się nie udała, ale szablowy stan posiadania Gowina w Sejmie powoli ulega uszczupleniu. Uspokojeniu nastrojów nie pomogło nawet wspólne podpisanie porozumienia programowego opartego o “Polski ład”. Kaczyński, Ziobro i Gowin w świetle kamer parafowali coś na wzór Paktu Stabilizacyjnego 2.0, który po 48 godzinach był wart tyle, co zeszłoroczny śnieg. Pod Gowinem jeszcze bardziej zaczęto kopać dołki. W jakiejś części historia zatoczyła koło do 2006 roku.

W wywiadzie dla Interia.pl o wejście do Zjednoczonej Prawicy Adama Bielana zapytany został Michał Wypij z Porozumienia. Parlamentarzysta podkreślił, że Adam Bielan jest dla niego “symbolem zdrady i braku lojalności”

– Nie ukrywam, że wejście Adama Bielana jako jednego z liderów koalicji, który miałby mieć równe prawa ze Zbigniewem Ziobrą i Jarosławem Gowinem jest dla mnie bardzo dziwną sytuacją. To może być bardzo szkodliwe dla trwałości całego projektu – powiedział Wypij.

Podobne pytanie padło w programie “Gość Wydarzeń” w Polsacie News. Gościem był Jarosław Gowin.

– Porozumienie nie zamierza podpisywać umowy koalicyjnej z żadnym nowym ugrupowaniem. Co zrobi Prawo i Sprawiedliwość to suwerenna decyzja tej partii – powiedział wicepremier.

Źródło: PolsatNews.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie