Gospodarka

“Biedronka” pozdrawia rządowy zakaz handlu gestem Lichockiej. Sieć w TEN prosty sposób ominie przepisy

Zakaz handlu w niedziele jest nie tylko niewygodny dla konsumentów, ale też sieci handlowych. Według nieoficjalnych informacji Biedronka będzie jednak pracować także siódmego dnia tygodnia. Jej sklepy zmienią się bowiem w… czytelnie albo placówki medyczne.

Biedronka jako placówka medyczna lub czytelnia

Powyższe ma dot. wybranych placówek, ale pomysł nie podoba się ponoć pracownikom.

Wcześniej, w lipcu, był temat przekształcenia Biedronek w placówki medyczne. Śmialiśmy się wtedy, że jedna koleżanka będzie siedzieć w recepcji, a inna zastrzyki na regałach dawać. Ale teraz to już nie jest śmieszne. To absurdalne. Kpiny z prawa – komentuje w rozmowie z “Dziennikiem Wschodnim” jeden z pracowników sklepu.

Chodzi w sporej mierze o finanse.

Żeby nam jeszcze za to ekstra płacili, ale za pracującą niedzielę dostaniemy tylko dzień wolny – mówi anonimowy pracownik.

Przedstawiciele związków zawodowych Biedronki potwierdzają, że już wcześniejsze pojawił się pomysł, by zamienić część sklepów w placówki medyczne.

Sygnały płyną z całej Polski. […] Z tego, co mówią ludzie, to nie tylko będą czytelnie. W niektórych sklepach są montowane urządzenia, za pomocą których będzie się można rejestrować do lekarzy specjalistów – mówi Gabriela Kaim, zastępca przewodniczącego NSZZ Solidarność w Jeronimo Martins Polska SA.

Jak obejść prawo?

Dlaczego sieć myśli w taki sposób i stara obejść prawo? Przypomnijmy, że w lutym doszło do zaostrzenie przepisów dot. niepracujących niedzieli. Już jednak wtedy pojawiały się pierwsze doniesienia, że duże firmy będą starały się owe nowe prawo obejść. Przed zaostrzeniem ustawy z lutego wystarczyło bowiem, by placówka przyjmowała i wydawała przesyłki pocztowe. Wtedy mogła działać. Wtedy spora część sieci handlowych działających w Polsce podpisała umowy z firmami kurierskimi czy Pocztą Polską. Po nowelizacji to za mało. Nowa ustawa określa progi dochodowe, które muszą być osiągane z tego typu działalności.

Źródło: gazeta.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Jacek Walewski

Dziennikarz. Na stałe współpracuje z portalami Crowd Media, Comparic i Bitcoin.pl. Jego artykuły publikują też Polsat News i Interia. W latach 2017 - 2018 asystent społeczny posłanki Mirosławy Nykiel, wiceprzewodniczącej Komisji ds. Gospodarki.

Media Tygodnia
Ładowanie