Polityka i Społeczeństwo

Biedroń bezpardonowo atakuje Hołownię. Lewica boi się referendum ws. prawa aborcyjnego?

Robert Biedroń wraca do gry o fotel prezydenta

Szymon Hołownia jest zwolennikiem przeprowadzenia referendum ws. prawa aborcyjnego. Ta koncepcja z jakiegoś powodu oburzył Roberta Biedronia. – Obrzydliwy i tchórzliwy pomysł – stwierdził europoseł.

Szymon Hołownia uważa, że kryzys wokół prawa aborcyjnego, który wywołała obecna władza przy pomocy Trybunału Konstytucyjnego, powinien zostać rozwiązany przez referendum.

Polityka ma polegać na tym, żebyśmy wreszcie my politycy oddali głos obywatelom. I dlatego chcę zobaczyć i usłyszeć w Polsce nie wolę Jarosława Kaczyńskiego w sprawie tego co kobiety powinny zrobić ze swoim życiem, tylko chcę zobaczyć i usłyszeć wolę Polaków – powiedział Hołownia na antenie Polsat News.

Ta propozycja wyjątkowo nie przypadła do gustu Robertowi Biedroniowi. Lewicowy europoseł bezpardonowo zaatakował lidera Polski 2050 na Twitterze.

Obrzydliwy i tchórzliwy pomysł referendum w sprawie aborcji. Ktoś pomylił telewizyjne show, gdzie widzowie decydują o tym kto wygra, z realnym życiem milionów kobiet. Polityk musi mieć odwagę do zmiany – napisał Biedroń. Polityk szybko doczekał się riposty ze strony Hołowni.

Jak bardzo trzeba gardzić ludźmi, a bardzo kochać siebie, żeby oddanie ludziom głosu nazywać „obrzydliwym tchórzostwem”, a oddanie głosu sobie – „odwagą” – napisał lider Polski 2050.

Tak mocna reakcja Biedronia może dziwić, zważywszy na to, że to Lewica domaga się liberalizacji prawa aborcyjnego, argumentując to wolą narodu. Wygląda więc na to, że to środowisko boi się weryfikacji tego argumentu. Tymczasem z sondażu przeprowadzonego przez pracownię United Surveys na zlecenie WP wynika, że referendum ws. prawa aborcji chce aż 57,9% Polaków. 36,6% z nich jest przeciwko, a 5,6% nie ma zdania. Szczegółowa analiza badania pokazuje, że za referendum jest aż 69 proc. elektoratu partii opozycyjnych.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie