Polityka i Społeczeństwo

Biedny Janusz Kowalski. Nadział się na kontrowersyjnego polityka i poległ na całej linii

Janusz Kowalski zorganizował w Opolu konferencję prasową i nadział się na obecnego na niej Pawła Tanajno, który zaczął go bez skrupułów orać.

Janusz Kowalski z Solidarnej Polski znalazł wolną chwilę między cyklicznymi atakami na Donalda Tuska i pojechał do Opola, zająć się rzekomą aferą prezydenta miasta Arkadiusza Wiśniewskiego. Chodzi o zakup mieszkania w bloku TBS.

Wyciąganie mi uczciwego zakupu mieszkań za oszczędzone pieniądze uważam za grubą manipulację, która ma odwrócić uwagę od afery w opolskich wodociągach – mówił prezydent Opola.

W spółce Wodociągi i Kanalizacja, której prezesem jest Ireneusz Jaki, ojciec Patryka Jakiego, wybuchła afera związana z mobbingiem pracowników.

Kowalski vs Tanajno

Janusz Kowalski przybył do Opola i zapowiedział, że rozpoczyna kontrolę poselską w TBS. Poseł Solidarnej Polski oskarża prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego o to, że zakupił mieszkanie na preferencyjnych warunkach. Wszystkiemu zaprzecza włodarz Opola i zapewnia, że mieszkanie nabył w sposób transparentny i bez żadnego ulgowego traktowania.

Gdy padły pierwsze słowa na konferencji prasowej na temat prezydenta Opola, zaczął mu wchodzić w słowo i przerywać Paweł Tanajno, lider partii politycznej o nazwie Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców.

Prezydent Opola powiedział, że kupił te mieszkania półtora roku temu. Natomiast, fajnie by było, gdyby pan w sprawie afer wyjaśnił, gdzie jest ponad 200 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości od pana pryncypała Zbigniewa Ziobro. Co z aferą na 70 mln zł na wybory kopertowe czy pieniędzmi wydanymi na respiratory – przerwał Kowalskiemu.

https://twitter.com/GustawPoliticat/status/1527573329938468864

Tanajno zaczął wyjaśniać Kowalskiemu, że w sprawie mieszkania “chodzi o jakieś grosze” i nie broni prezydenta Wiśniewskiego.

Polacy cierpią dziś z powodu wysokich stóp procentowych, a pan się zajmuje jakimiś drobnostkami. Co z milionami złotych, które straciliśmy? Za pieniądze, które zmarnowaliście, można wybudować w Opolu tysiące metrów kwadratowych mieszkań. Dlaczego pan się nie zajmie poważnymi sprawami? – grzmiał.

Czytaj również:

Źródło: Gazeta Wyborcza

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie