Polityka i Społeczeństwo

Biden zapytany o zaproszenie do Białego Domu dla Dudy. Odpowiedź prezydenta USA mówi wszystko

Biden
Shutterstock

Relacje Polski z USA stają się coraz bardziej napięte. Andrzej Duda nie ma co liczyć na zaproszenie od prezydenta Joego Bidena.

Jak wszyscy doskonale pamiętamy, rząd PiS z niezadowoleniem przyjął wygraną Joego Bidena w wyborach prezydenckich. Partia rządząca postawiła wszystkie dyplomatyczne karty na sojusz z Donaldem Trumpem, z administracją Bidena jest jej nie po drodze. A do tego doszły dziwne „gratulacje” Andrzeja Dudy, który winszował nowemu prezydentowi nie zwycięstwa, a „udanej kampanii”.

Teraz relacje polsko-amerykańskie jeszcze się zaostrzyły z powodu forsowanego przez PiS Lex TVN. W tym momencie obóz władzy jest na najlepszej drodze, by skłócić Polskę ze wszystkimi sojusznikami. Joe Biden nie pali się do spotkania z Dudą – ostatnio polski prezydent chwalił się zdjęciem z Bidenem, które zrobiono gdzieś na korytarzu. Inni przywódcy nie mają problemu, by z Bidenem porozmawiać w normalnych warunkach. Niedługo w Waszyngtonie pojawi się prezydent Ukrainy Wołodymir Zełenski. A Duda?

Reporter RMF FM Paweł Żuchowski zapytał Bidena wprost o ewentualne zaproszenie dla polskiego prezydenta. I przywódca USA nie pozostawił odpowiedzią złudzeń.

Nie zrobiłem tego jeszcze – odparł Joe Biden. Dziennikarz RMF FM dowiedział się też, że Amerykanie analizują sytuację polityczną w naszym kraju. Administracja nie jest zadowolona z ostatnich decyzji polskiego rządu, w tym Lex TVN. Jak dowiedział się Żuchowski, amerykańscy politycy dyskutują o decyzjach jakie wkrótce mogą zostać podjęte w Polsce. A te działania mogą wyraźnie wpłynąć na polsko-amerykańskie relacje.

Źródło: RMF FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie