Sport

Biało-czerwony bolid Kubicy ma promować Polskę i Orlen

W czwartkowe przedpołudnie, na specjalnej konferencji prasowej PKN Orlen ogłoszono, że Robert Kubica będzie ścigał się w serii DTM. – Cieszę się, że w ekspansji Orlenu pomagają tak znane osoby, jak obecny tu pan Robert Kubica. Bardzo za to dziękuję – powiedział jeden z gości konferencji, minister Jacek Sasin.

A więc potwierdziły się podawane wcześniej informacje dotyczące przenosin Kubicy do DTM. Polak będzie łączył nowe obowiązki z rolą kierowcy testowego w Formule 1 w zespole Alfa Romeo. – Nie będzie to proste, szczególnie z punktu widzenia logistycznego – przyznał sportowiec.

Choć wyścigi DTM są mało znane polskim kibicom i zdecydowanie mniej prestiżowe niż F1, Kubica jest zadowolony ze swojej decyzji. – Teraz czeka mnie ściganie w aucie z dachem, jest to poważne wyzwanie. Bardzo się cieszę, powrót do ścigania na tory był dla mnie czymś szczególnym. Dziękuje PKN Orlen za pomoc w dojściu do tego momentu. Razem z Orlenem zostajemy w Formule 1, jak zresztą państwo wiecie – dodał.

Dodajmy, że Polak będzie jeździ samochodem BMW, obsługiwanym przez prywatny zespół ART Grand Prix. Orlen ma zapłacić za występy Kubicy od 3 do 6 milionów euro. 

Na konferencji obecni byli także minister Jacek Sasin i prezes Orlenu, Daniel Obajtek. W przemówieniach wyraźnie podekscytowanych współautorów nowej ścieżki kariery Kubicy, nie zabrakło emocji i kilogramów patosu. – Dotrzymaliśmy słowa! Najpierw zaangażowaliśmy się w Formułę 1, później kontynuowaliśmy współpracę. Teraz kolejny ważny krok. Będziemy mieli własny zespół w serii DTM. Samochód będzie w kolorach biało-czerwonych – mówi Obajtek.

– Musimy bardzo mocno zainwestować w rozpoznawalność, nie w Polsce, ale za granicą. Musimy tam być bardzo mocno rozpoznawalni jako grupa Orlen. Wszystkie stacje w kraju i za granicami będą pod jednym brandem “Orlen”. Ten proces trwa. Standaryzacja w Polsce, Niemczech i w Czechach będzie realizowana w ciągu najbliższych dwóch lat – przedstawiał plany i pomysły prezes Orlenu.

Równie dumny był minister Jacek Sasin. – To wszystko służy Polsce, nie tylko Orlenowi, ale całej Polsce. Nasz kraj pokazuje w ten sposób, że jest krajem przyszłości, krajem rozwijającym się, w którym warto zainwestować. Cieszę się, że w ekspansji Orlenu pomagają tak znane osoby, jak obecny tu pan Robert Kubica. Bardzo za to dziękuję – dodał.

Sezon DTM rozpoczyna się 25 kwietnia. Od 16 do 18 marca odbędą się testy na torze Monza. Sezon Formuły 1 startuje 15 marca na torze Melbourne Grand Prix Circuit w Australii.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie