Polityka i Społeczeństwo Sport

Bezcenny głos poparcia! Legendarny idol Polaków oświadczył, że odda głos na Rafała Trzaskowskiego

Marcin Kadziolka / Shutterstock.com

Przed drugą turą wyborów prezydenckich ważny głos poparcia uzyskał Rafał Trzaskowski. Oddanie głosu na kandydata obozu demokratycznego zadeklarował idol Polaków, jeden z najlepszych polskich piłkarzy w historii.

Na tydzień przed drugą turą wyborów Rafała Trzaskowskiego oficjalnie poparł Włodzimierz Lubański, wybitny piłkarz, mistrz olimpijski z 1972 roku. Lubański, legenda Górnika Zabrze i reprezentacji Polski z jej najlepszego okresu, zadeklarował, że 12 lipca zagłosuje na kandydata obozu demokratycznego.

Zawsze grałem w drużynie, która łączyła Polaków.

Dzisiaj jest wiele nieporozumień w polityce i niejasności. Ja w tych wyborach oddam głos na Rafała Trzaskowskiego, który chce nas łączyć – powiedział Lubański w nagraniu, które pojawiło się w sieci.

Włodzimierz Lubański już wcześniej angażował się politycznie. W 2010 roku należał do komitetu poparcia Bronisława Komorowskiego w czasie kampanii przed przyspieszonymi wyborami prezydenckimi.

Lubański jest uważany za jednego z najwybitniejszych polskich piłkarzy w historii. W reprezentacji Polski zadebiutował już jako 16-latek. Grał w drużynie Orłów Górskiego, zdobył złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Monachium. Z mundialu w 1974 roku wyeliminowała go poważna kontuzja. Na mistrzostwa świata pojechał cztery lata później. Jest legendą Górnika Zabrze, którego w 1970 roku doprowadził do finału Pucharu Zdobywców Pucharów (Górnik przegrał z Manchesterem City 1:2). Po tym sezonie kupić chciał go sam Real Madryt, ale komunistyczne władze zablokowały transfer. Lubański za granicę wyjechał dopiero w 1975 roku, grał w Belgii i Francji. Kojarzony jest głównie z KSC Lokeren, którego był też trenerem. Dziś na stałe mieszka w Belgii.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie