Polityka i Społeczeństwo

Bezbłędna odpowiedź Tuska na zaproszenie Morawieckiego. Nie ma czego zbierać

Mateusz Morawiecki zaprosił szefów kół i partii na spotkanie w sprawie walki z pandemią koronawirusa. Odpowiedź Donalda Tuska była szybka i bolesna dla szefa rządu.

Piąta fala pandemii covid-19 rozprzestrzenia się w – nomen omen – zabójczym tempie. W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o ponad 40 tysiącach nowych zakażeń – to rekord od początku pandemii. Codziennie z powodu koronawirusa umiera kolejnych kilkaset osób.

Hasło “ostatnia prosta” sprzed kilku miesięcy, którym rząd nieudolnie promował szczepienia, brzmi dziś jak okrutny żart.

W niedzielę rzecznik rządu Piotr Müller poinformował o zaproszeniu przez Mateusza Morawieckiego liderów opozycji na spotkanie w sprawie podjęcia działań, które powstrzymają piątą falę pandemii. – Premier Mateusz Morawiecki skierował zaproszenie do przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. Spotkanie odbędzie się we wtorek w KPRM – napisał na Twitterze rzecznik rządu.

Na liście zaproszonych znalazł się Donald Tusk, jako przewodniczący Platformy Obywatelskiej. Były premier odpowiedział Morawieckiemu w swoim stylu i nie przepuścił okazji do wbicia szpili. – Mateusz pragnie osobiście wysłuchać zdania opozycji. Chyba rzeczywiście zablokowali im Pegasusanapisał na Twitterze, nawiązując do afery podsłuchowej.

Swoje uczestnictwo w spotkaniu z Morawieckim potwierdziła Konfederacja. Pozostałe partie mają podjąć decyzję w poniedziałek.

Czytaj także:

Janusz Kowalski na łopatkach. Lider Agrounii zaorał go, a potem nawiózł gnojownik. I to przed kamerami!

To dlatego Putin chce zaatakować Ukrainę? Brytyjskie MSZ zdobyło szokujące informacje

Wojna coraz bardziej prawdopodobna? Ten zaskakujący ruch USA może być na to mocnym dowodem

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie