Polityka i Społeczeństwo

Będzie wniosek o wyjście z koalicji! Już dziś Gowin przejdzie do opozycji?

Dzisiaj Porozumienie Jarosława Gowina zdecyduje o krokach, jakie podejmie po zdymisjonowaniu Anny Korneckiej. Opuszczą koalicję?

Anna Kornecka została zdymisjonowana przez premiera Mateusza Morawieckiego za słowa z wywiadu w programie “Jeden na jeden” w TVN24. Kornecka powiedział, że lansowana teza o tym, że 90 proc. Polaków zyska na “Polskim ladzie” mija się z rzeczywistością. Szef rządu uznał, że słowa zabrzmiały wrogo wobec rządu i wyrzucił ją z funkcji wiceministra.

Wczoraj Jarosław Gowin trochę się odgryzł i powołał bliską współpracowniczkę na funkcję Pełnomocnika Ministra do spraw Inwestycji i Zielonego Ładu.

Dzisiaj Porozumienie Jarosława Gowina zdecyduje o krokach jakie podejmie po wyrzuceniu z resortu rozwoju Anny Korneckiej. Według informacji “Gazety Wyborczej” na stole pojawi się wniosek o opuszczenie koalicji – Jest grupa, która już zapowiedziała, że będzie wniosek o wyjście. Na pewno będziemy go głosować – mówią gazecie politycy Porozumienia. W skład zarządu partii wchodzi 50 osób.

Jak pisze “Wyborcza” dzisiaj zostanie przedstawiona uchwała lub specjalne oświadczenie, które będzie nakreślało granice współpracy w obrębie Zjednoczonej Prawicy. Podstawą tego ultimatum mają być kwestie podatkowe, obrony przedsiębiorców i samorządów.

Obojętnie co zrobi Porozumienie Jarosława Gowina, jego ewentualna pozycja na opozycji nie ma już tego wymiaru, jaki miała np. pół roku temu. Donald Tusk już zapowiedział, że z przewodniczącym Porozumienia nie będzie budował żadnej konstrukcji wyborczej. Tak postawiona przyszłość Gowina praktycznie zamyka mu drogę ewakuacji. Jarosław Gowin stał się bezużyteczny dla opozycji i dla Jarosława Kaczyńskiego. Jest bardzo prawdopodobne, że to jest jego ostatnia kadencja w parlamencie.

Źródło: Wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie