Polityka i Społeczeństwo

Będzie śledztwo ws. przekroczenia uprawnień przez Morawieckiego? Prokuratura podjęła decyzję

Premier Morawiecki
Flickr.com/Krystian Maj/KPRM

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie działania na szkodę interesu publicznego przez premiera Morawieckiego.

Poseł Koalicji Obywatelskiej Michał Jaros poinformował, że Prokuratura Okręgowa w Warszawie odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie działania na szkodę interesu publicznego przez premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra aktywów państwowych Jacka Sasina przy organizacji wyborów widmo.

Parlamentarzysta złożył zawiadomienie do prokuratury, w którym wskazywał na możliwość przekroczenia uprawnień przez szefa rządu, polegajacego na poleceniu Poczcie Polskiej przedsięwzięcia działań zmierzających do przygotowania wyborów w trybie korespondencyjnym.

Michał Jaros zaznaczył, że wszystko odbywało się bez podstawy prawnej.

Zawiadomienie zawierało również podejrzenie przekroczenia uprawnień przez ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Jak wskazał poseł, Sasin nadzorował działania Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych w postaci drukowania kart wyborczych do głosowania. Pismo do prokuratury zawierało również podejrzenie niedopełnienia obowiązków służbowych przez ministra Sasina, który nie wydał stosownych aktów wykonawczych do ustawy z dnia 6 kwietnia o szczególnych zasadach przeprowadzenia wyborów powszechnych. We wszystkich przypadkach prokuratura stwierdziła, że opisane czyny nie zawierają znamion czynów zabronionych.

Michał Jaros podkreślił w swoim wpisie, że Wojewódzki Sąd Administracyjny był innego zdania. Dwa tygodnie temu WSA uchylił zarządzenie Mateusza Morawieckiego w sprawie zlecenia przygotowania wyborów kopertowych. W ocenie sądu decyzja szefa rządu “rażąco naruszała prawo i została wydana bezpodstawnie”.

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie