Polityka i Społeczeństwo

Będzie rozłam na Lewicy? Znamienne słowa ważnej polityk tej partii

Flickr.com/Lewica Razem

Czeka nas rozłam na Lewicy? “Jestem lewicowym prezydentem, członkiem Zarządu Związku Miast Polskich. Nie przypominam sobie, by któryś z posłów konsultował ze mną uwagi do KPO” – napisała we wtorek na Twitterze Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Beata Moskal-Słaniewska: nikt nie pytał mnie o opinię

Z Funduszu Odbudowy do Polski ma trafić ponad 23 mld euro dotacji i ponad 32 mld euro pożyczek. Wczoraj Sejm głosował w tej sprawie. KO wstrzymała się od głosu, ale za zagłosowała Lewica.

Decyzja Lewicy budzi największe kontrowersje. Na stronie klubu parlamentarnego tej partii można znaleźć informację, że “Lewica w dniach 16-26 marca przeprowadziła największe w Polsce konsultacje z samorządowcami, przedstawicielami przedsiębiorców, pracownikami i z izbami gospodarczymi w sprawie Krajowego Planu Odbudowy”.

Okazuje się jednak, że to ostatnie to nie do końca prawda. Prezydent Świdnicy napisała na Twitterze, że samorządy nie są zadowolone z rządowych zasad zapisanych Krajowym Planie Odbudowy. Dodała też, że nikt z Lewicy nie rozmawiał z nią na ten temat.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie