Polityka i Społeczeństwo

Będzie mocne uderzenie w sztandarową inwestycję PiS-u. Marian Banaś szykuje kolejną bombę

Za miesiąc możemy się spodziewać przecieków z kontroli sztandarowej inwestycji PiS. W budowę elektrowni Ostrołęka umoczono potężne pieniądze.

Już podczas kampanii wyborczej w 2015 roku, Andrzej Duda obiecywał wielką inwestycję w budowę elektrowni węglowej Ostrołęka C. Z wielką pompą otwarto budowę, co miało być dowodem na postępująca modernizację kraju i realizację obietnic wyborczych. Oczywiście powołano spółkę mającą nadzorować budowę, w której prezesi, wiceprezesi i członkowie zarządu pobierali sowite wynagrodzenia za pilnowanie placu budowy. Jeszcze przed ostatnimi wyborami samorządowymi premier Morawiecki mówił, że elektrownia Ostrołęka to wielka przyszłość.

Ponad miliard złotych poszło w błoto przy budowie elektrowni Ostrołęka. Gdy okazało się, że umoczono pieniądze w budowę bloku węglowego, posłowie PiS-u razem z Andrzejem Dudą przestali się tam pokazywać. W marcu rozpoczęła się rozbiórka wielkiej PiS-owskiej inwestycji.

Marian Banaś udzielił wywiadu “Newsweekowi”, w którym mówi m.in. o najważniejszych kontrolach – Ostatnia kontrola budżetu pokazała, że mamy do czynienia z kreatywną księgowością, nie pokazujemy, jak naprawdę wygląda sytuacja finansowa państwa – mówi w rozmowie z tygodnikiem. Kolejna kluczowa kontrola dotyczy Funduszu Sprawiedliwości. Ta sprawa wybuchła w ubiegłym tygodniu. “Rozkład jazdy” obejmuje jeszcze inwestycję w Ostrołęce.

Skończyła się też kontrola w Ostrołęce, gdzie po wydaniu 1,3 mld zł likwiduje się niedokończoną elektrownię na węgiel, a na jej miejscu ma powstać elektrownia na gaz, co będzie znowu kosztowało kolejne miliardy. Powstaje pytanie, kto za takie decyzje odpowiada? – zdradza na łamach “Newsweeka”. Dopytywany “kto?”, odpowiada, że to dopiero zostanie ujawnione “po ogłoszeniu wniosków kontroli we wrześniu lub październiku”.

Jutro sejmowa Komisja Regulaminowa, Spraw Poselskich i Immunitetowych będzie głosowała nad wnioskiem o uchylenie immunitetu Marianowi Banasiowi. To pierwszy poziom przed wejściem wniosku pod głosowanie w Sejmie. Uchylenia immunitetu domaga się prokuratura.

Źródło: Newsweek.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie