Polityka i Społeczeństwo

Będzie kontrola TVP ws. materiałów o Donaldzie Tusku? “Przypomina nagonkę na śp. Pawła Adamowicza”

Członkowie rady programowej TVP złożyli wniosek o skontrolowanie materiałów stacji na temat Donalda Tuska. – Sposób informowania o tym polityku przypomina nagonkę na śp. Pawła Adamowicza – mówi Krzysztof Luft.

Sprawę opisuje portal Wirtualnemedia.pl. Troje członków rady programowej TVP napisała wniosek o zamówienie ekspertyzy dotyczącej sposobu, w jaki przedstawiany jest w materiałach TVP, w tym w “Wiadomościach”, Donald Tusk. Pod wnioskiem podpisali się Iwona Śledzińska-Katarasińska, Joanna Scheuring-Wielgus i Krzysztof Luft. Podobny wniosek we własnym imieniu złożył Janusz Daszczyński. Cała rada liczy obecnie 15 osób.

Objęcie kierowania największą partią opozycyjną przez byłego premiera i byłego przewodniczącego Rady Europejskiej budzi wyjątkowo duże zainteresowanie opinii publicznej i wielkie emocje. Dlatego szczególnie ważne jest, aby telewizja publiczna rzetelnie przedstawiała tę sytuację, a w szczególności nie eskalowała napięć i podziałów w społeczeństwie – czytamy w uzasadnieniu wniosku trójki członków rady.

W istocie, powrót Donalda Tuska do polskiej polityki wiązał się z wzmożoną aktywnością TVP. Rządowa telewizja nie odpuszczała byłemu premierowi – dziennikarze TVP zadawali mu tendencyjne, prowokacyjne pytania, nie zabrakło też pełnego manipulacji montażu na temat Tuska.

Dotychczasowe sygnały, wynikające z obserwacji sposobu relacjonowania przez telewizję publiczną powrotu do aktywności w polskiej polityce Donalda Tuska, budzą niepokój. Przywołują też pamięć fatalnych praktyk, jakie swego czasu stosowano wobec śp. Pawła Adamowicza – powiedział w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Krzysztof Luft. Wspomnienie gdańskiej tragedii zostało przywołane we wniosku.

Jest obowiązkiem rady programowej rzetelne i profesjonalne zbadanie tych niepokojących sygnałów i przeciwstawienie się bardzo niebezpiecznym tendencjom. Apelujemy do poczucia odpowiedzialności pana przewodniczącego – czytamy.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie