Kultura Po godzinach

Będzie film Sekielskiego o Rydzyku? Jest już potencjalny tytuł

Zabawa w chowanego

Nie milkną echa skandalicznej wypowiedzi Tadeusza Rydzyka. Słowa redemptorysty skomentował Tomasz Sekielski. Odniósł się też do pomysłu, by zakonnik był bohaterem jego kolejnego filmu.

Tomasz Sekielski był gościem programu „Pierwsze śniadanie” na antenie TOK FM. Tematem rozmowy był Tadeusz Rydzyk i jego niedawny popis. Podczas urodzin Radia Maryja redemptorysta nazwał bpa Edwarda Janiaka „męczennikiem”, a sprawę przestępstw seksualnych w Kościele zbagatelizował słowami: „A kto nie ma pokus”. Biskup Janiak był bohaterem dokumentu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego” Z filmu wynika, że tuszował on pedofilskie przestępstwa.

Sekielski odniósł się do pomysłu, by bohaterem kolejnego dokumentu zrobić Tadeusza Rydzyka. Jak dziennikarz przyznaje, poważnie się nad tym zastanawia – jest na to namawiany przez wiele osób.

Kiedy posłuchałem ostatniego występu Tadeusza Rydzyka, o którym teraz jest tak głośno, pomyślałem, że może faktycznie trzeba ten film zrobić. Gdy to powiedziałem w niedzielę wieczorem, napłynęło wiele głosów wsparcia dla tej idei. Ale to się zdecyduje za jakiś czas, na razie nie chcę mówić, że go zrobię na pewno – powiedział Tomasz Sekielski. Dodał, że już dostaje „konkretne, bardzo ciekawe informacje”, których mógłby użyć w filmie.

Aktualnie bracia Sekielscy pracują nad dokumentem o SKOK-ach i trzecim filmem o przestępstwach seksualnych w Kościele. Jeżeli film o Rydzyku powstanie, to w późniejszym terminie. Sekielski daje sobie czas na podjęcie decyzji do początku przyszłego roku.

Niewykluczone, że dziennikarz ma już gotowy tytuł nowego dokumentu. Jak przyznał, spodobała mu się propozycja pewnego internauty, by film nazywał się „Suma wszystkich pokus”.

Źródło: TOK FM

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie