Kultura Po godzinach

Będzie film o Lechu Kaczyńskim. Skiba nie zostawia na planowanej produkcji suchej nitki

Krzysztof Skiba krytykuje artystów

Powstanie film dokumentalny o Lechu Kaczyńskim. Krzysztof Skiba kpi z projektu i zauważa, że tytuł produkcji ma ukryte znaczenie.

Będzie film o Kaczyńskim

Ministerstwo kultury i dziedzictwa narodowego dofinansuje film Jerzego Lubocha „Prometeusz Polski. Lech Kaczyński i Gruzja”. „Prometeusz polski” to jeden z 240 filmów dofinansowanych przez ministerstwo kultury oraz instytucji mu podległych, w tym TVP, w ramach „Polska historia na ekranach”. Film ma opowiadać o „roli śp. prezydenta Lecha Kaczyńskiego w dziejach współczesnej Polski i Gruzji”.

Na wieść o produkcji w swoim kpiarskim stylu zareagował Krzysztof Skiba. Artysta nie ukrywa swojej niechęci do obecnej władzy i często daje jej wyraz w mediach społecznościowych. Nie inaczej było tym razem, muzyk opublikował w sieci kpiący wpis.

– Po licznych już pomnikach Lecha Kaczyńskiego, nazwach ulic, placów, skwerów, parków, wreszcie po tym jak wielu instytucjom i szkołom nadano jego imię, czas na film, który opowie prawdę o tym Tytanie polityki – zaczyna swój wpis muzyk. Ironicznie pogratulował pomysłodawcom projektu. Jak zauważył, ci „dobrze zarobią”, o „grupa sponsorów i darczyńców już czeka w kolejce”.

„Prometeusz polski”, tak będzie nazywało się to niewątpliwie epokowe dzieło. Za realizację filmu weźmie się ekipa znana z produkcji hitu komediowego Smoleńsk. I już sam ten fakt jest gwarancją, że film będzie tak udany, że nikt oprócz szkół, które zobaczą go w ramach zajęć, nie pośpieszy ochoczo do kina – pisze dalej Skiba, nawiązując do fatalnej jakości filmu „Smoleńsk” Antoniego Krauze.

Znaczący tytuł

Dalej Skiba zastanawia się, dlaczego dla filmu o Lechu Kaczyńskim wybrano akurat taki tytuł. Przypomniał, że w greckiej mitologii Prometeusz miał „niezbyt rozgarniętego brata”. Chodzi o Epimeusza. Ten, mimo ostrzeżeń Prometeusza, poślubił Pandorę i za jej namową otworzył puszkę, przez co sprowadził na ludzkość wszelkie nieszczęścia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez Krzysztof Skiba (@skibabigcyc)


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie