Polityka i Społeczeństwo

Będą zmiany w programie 500 Plus? To mogłoby doprowadzić do rewolucji w tym świadczeniu

Flickr.com/PiS

Według ustaleń Radia Zet, na spotkaniu samorządowców z rządzącymi, padła propozycja wypłaty 500 plus tylko dla zaszczepionych dzieci.

Radio Zet dotarło do informacji, która może odmienić cały program 500 plus oraz wypłaty dodatkowych emerytur – Samorządowcy zaproponowali, by wypłata środków z programu 500 plus była przewidziana tylko dla dzieci zaszczepionych, a 14. emerytura tylko dla zaszczepionych seniorów – ustaliła stacja.

Tego typu propozycja padła na spotkaniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. W ocenie Marka Wójcika, pełnomocnika zarządu Związku Miast Polskich, oprócz zachęt do szczepień powinno się położyć także nacisk na elementy dyscyplinujące.

To są pieniądze dodatkowe, w przypadku 14. emerytury już jest warunek wykluczający pewną grupę emerytów zarabiających powyżej określonego progu, dlaczego więc nie wprowadzić kolejnego warunku? – mówi w rozmowie z Radiem Zet.

Marek Wójcik podkreśla, że zdaje sobie sprawę z tego, że jest to propozycja kontrowersyjna. Nie widzi jednak powodu, aby tego tematu unikać jeżeli społeczeństwo ma się skutecznie chronić przez koronawirusem.

Na “drugą nogę” proponuje uderzenie w antyszczepionkowców, próbujących dezorganizować program szczepień. Antyszczepionkowcy zapisując się na szczepienie z góry wiedzą, że nie przyjdą – To zorganizowana akcja, uważamy, że trzeba piętnować takie zachowania – wyjaśnia.

Samorządowcy nie zapominają o seniorach. Kolejną ich propozycją jest przeprowadzenie bilansu covidowego u osób 60 plus. Osoby starsze w związku z pandemią nie mogły się leczyć tak, jak by chciały. Placówki Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), mogłyby przeprowadzić bilans zdrowotny.

Źródło RadioZet.pl

 

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Bartosz Wiciński

Najstarsi górale nie pamiętają od kiedy zaprząta sobie głowę polityką. Kronikarze podają datę pokrywającą się z aferą Rywina, ale wciąż trwa o to spór. Od dziecka lubił zapach porannych gazet w domu i tak mu zostało do dzisiaj. Interesuje się geografią i nie smakują mu karpie.

Media Tygodnia
Ładowanie