Polityka i Społeczeństwo

Będą jednak obostrzenia? Zaskakujące słowa ministra Niedzielskiego

Minister zdrowia Adam Niedzielski w ślimaczym tempie doszedł do takich samych wniosków co Rada Medyczna przy premierze Morawieckim.

Każdy obywatel widzi, że czwarta fala koronawirusa to nie są przelewki. Widzi to także, a może przede wszystkim, Rada Medyczna przy premierze Mateuszu Morawieckim, która już od kilku dobrych tygodni apeluje o wprowadzenie restrykcji. Niestety, rząd nie słucha zaleceń ekspertów i uważa, ze zjadł wszystkie rozumy.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski w ślimaczym tempie doszedł do takich samych wniosków co Rada Medyczna.

Ale i tak nie do końca. Eksperci mówią o natychmiastowym wprowadzeniu obostrzeń, które są już w całej Europe, a szef resortu zdrowia opowiada coś o grudniu.

Jeśli do połowy grudnia nie zaobserwujemy spadku zakażeń, to będziemy musieli wprowadzić większą liczbę obostrzeń. Chodzi o bardziej “dolegliwe restrykcje”, ale to jest czarny scenariusz działania – powiedział Adam Niedzielski w Radiu Zet. Jak dodał, decyzje o wprowadzeniu obostrzeń będą podejmowane przez premiera Morawieckiego oraz przez przedstawicieli Ministerstwa Zdrowia.

Minister zdrowia mówiąc o prognozie rozwoju czwartej fali epidemii w Polsce stwierdził, że szczyt zakażeń nastąpi w tym tygodniu lub za tydzień – Później mamy znaki zapytania, co może być dalej – mówił. Adam Niedzielski powiedział także, w szpitalach są głównie pacjenci niezaszczepieni. Zgony osób niezaszczepionych dotyczą głównie tych, które szczepionkę przyjęły dawno.

Źródło: Radio Zet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie