Po godzinach

Beata Mazurek znów w natarciu. Chamsko zaatakowała posłankę KO za jej wpis o unijnym szczycie

Fot. Flickr

Wyniki negocjacji w sprawie unijnego budżetu wciąż budzi emocje. Beata Mazurek ostro zareagowała na wpis Kamili Gasiuk-Pihowicz, która skomentowała osiągnięte w Brukseli porozumienie.

Negocjacje na unijnym szczycie w Brukseli dobiegły końca we wtorek rano. Premier Mateusz Morawiecki od początku powtarzał, że porozumienie jest niezwykle korzystne dla Polski. Chodzi o 160 mld euro łącznie z pożyczkami. Unijny budżet ostatecznie powiązano z celami klimatycznymi UE i poszanowaniem praworządności. O tym drugim politycy PiS, świętując swój negocjacyjny triumf, raczej nie wspominają.

Efekty unijnego szczytu dla polski skomentowała na Twitterze posłanka KO Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Choć dzisiaj PiS próbuje przekonywać, że odnieśli sukces to fakty są takie, że w uzgodnionym porozumieniu JEST ZAPIS o uzależnieniu wypłaty środków od stanu praworządności. To zapis dobry dla Polski, dla polskich obywateli i demokracji, to zapora dla dyktatorskich zapędów tego rządu – napisała Gasiuk-Pihowicz, a później uzupełniła komentarz o kolejne wpisy.

W Brukseli przegrał PiS, wygrała polska demokracja i europejskie wartości – dodała posłanka KO.

Na te słowa ostro zareagowała europosłanka PiS, Beata Mazurek.

– Ta pani ewidentnie minęła się z inteligencją i prawdą – napisała Mazurek.

Popisy Beaty Mazurek

Europosłanka PiS jest w ostatnich tygodniach aktywna w mediach społecznościowych. Przed drugą turą wyborów prezydenckich zasłynęła wpisem, w którym określiła telewizję TVN mianem „WSI24”, a Onet nazwała „niemieckim”. Na ten wpis ostro zareagowała ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. Pani ambasador stwierdziła, że słowa Mazurek są „poniżej godności osoby, która reprezentuje Polaków”.

Tydzień przed drugą turą wyborów prezydenckich Beata Mazurek skomentowała wydarzenie z debaty Rafała Trzaskowskiego w Lesznie. W trakcie zadawania pytań zasłabła jedna z dziennikarek, a Trzaskowski podał jej szklankę wody.

Żałosna groteska. Typowy prymitywizm dla tego kandydata i jego obozu – empatycznie oceniła zdarzenie Mazurek, czym wywołała falę oburzonych komentarzy.

Źródło: Onet

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie