Polityka i Społeczeństwo

Beata Kozidrak jest pijakiem? Kukiz nie przebiera w słowach

Kukiz poprze Glapińskiego

Według wstępnego harmonogramu obrad Sejmu, w czwartek ma się odbyć głosowanie ws. powołania prezesa NBP. Glapiński mógł się przez parę tygodni obawiać o większość, która miałaby go poprzeć.

Okazuje się, że Kukiz “najprawdopodobniej zagłosuje” za kandydaturą Glapińskiego. Jak zachowają się jego ludzie? Będą głosowali według własnego uznania.

– (…) zmiana w tej w chwili, w sytuacji kryzysowej, która dotyka całego świata, szefa NBP na kogoś innego, powoduje zagrożenie, że jego następca będzie mierny, i wszystkie winy będzie zwalać na poprzednika. Jeżeli już, to niech Glapiński poniesie odpowiedzialność w przyszłości – mówił Kukiz.

Dodał, że jest rozczarowany tym, że nie zna kandydatów opozycji na to stanowisko. – Opozycja mi ich nie przedstawiała, nikt nie próbował mnie przekonać do jakichś ewentualnych innych kandydatur. Nikt ze mną na ten temat nie rozmawiał – powiedział.

Możliwe, że Kukiz poprze “Glapę” i w zamian będzie chciał uzyskać coś od PiS.

– W przyszłym tygodniu umówiliśmy się na spotkanie z panem prezesem Kaczyńskim; bardzo mocno chciałbym naciskać na zmianę ustawy o broni i amunicji, a także na przyspieszeni prac nad sędziami pokoju, z tym że tutaj w tle jest Izba Dyscyplinarna i reforma Sądu Najwyższego – tłumaczył.

Przygotowania do wyborów?

Dopytywany potem, czy zamierza wystartować w kolejnych wyborach parlamentarnych z list PiS, odparł, że jeżeli się zdecyduje kandydować, to będzie musiał startować “z kimś”. Możliwe więc, że lider Kukiz’15 przygotowuje się już do bliższej współpracy z partią Jarosława Kaczyńskiego.

Czytaj również:

Źródło Polsat News


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie