Po godzinach

Bareja pełną gębą. Starosta PiS dwa razy otwierał drogę powiatową. Nie uwierzycie, co go do tego skłoniło

Ksiądz
Shutterstock

Starosta sokólski Piotr Rećko postanowił aż dwukrotnie otworzyć przebudowaną drogę powiatową na odcinku od granicy administracyjnej gminy Sidra (powiat Sokółka) do skrzyżowania we wsi Gliniszcze Wielkie. Powód? Za pierwszym razem jej nie poświęcono.

Poświęcona droga

Drogę po raz pierwszy otwarto końcem października. Teraz dokonano tego po raz kolejny, ale już z poświęceniem jej przez ks. Wojciecha Tekielaka, proboszcza parafii Przemienienia Pańskiego w Sokolanach.

– Z całego serca dziękujemy, odbierając drogę Gliniszcze Wielkie, Gliniszcze Małe, Zwierżany, zarządowi województwa podlaskiego, wszystkim radnym województwa, którzy w zastępstwie gminy Sokółka wpłacili wkład własny do tego projektu. Bez pani Wiesławy Burnos i Pawła Wnukowskiego [radny sejmikowego klubu PiS – red.] tej inwestycji by nie było – mówił przy okazji pierwszej uroczystości Piotr Rećko, starosta sokólski, jeden z czołowych działaczy PiS w Podlaskiem.

Starosta Rećko przy drugim otwarciu słowa te powtórzył. Powtórzono całe “show” z dodanym błogosławieństwem.

Warto dodać, że o staroście Rećce zrobiło się głośno już na początku listopada, przy okazji otwarcia z wielką pompą kompleksu sportowego przy Zespole Szkół Zawodowych im. Elizy Orzeszkowej w Sokółce.

To jedna z inwestycji, która była oczkiem w głowie sokólskiego starosty i posła Piontkowskiego z PiS.

Na skale obok tej inwestycji umieszczono dwumetrową tablicę z herbem powiatu sokólskiego, wizerunkiem Elizy Orzeszkowej i zdjęciami boisk stanowiących tę inwestycję. Nad nimi znalazł się napis: „W imieniu społeczności powiatu sokólskiego dziękujemy Senatorowi Mariuszowi Gromko, Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariuszowi Piontkowskiemu oraz Sekretarzowi Stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Jackowi Osuchowi [od końca października jest sekretarzem stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki – red.] za udzielenie wsparcia przy budowie infrastruktury sportowej w postaci boisk wielofunkcyjnych i otwartych stref aktywności przy Zespole Szkół Zawodowych im Elizy Orzeszkowej w Sokółce”.

Jak widać, żyjemy w kraju, który nadal mógłby być wspaniałą inspiracją dla Stanisława Barei…

Źródło: wyborcza.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie