Polityka i Społeczeństwo

Bardzo mocny wpis znanej dziennikarki. Nawiązała do katastrofy smoleńskiej

fot. iFakty Informacje/Flickr.com

Joanna Racewicz opublikowała na Instagramie wpis dotyczący ofiar pandemii w Polsce. Dziennikarka Polsatu posłużyła się wyrazistymi porównaniami, które działają na wyobraźnię.

– Media kochają cyfry. Świat zamknięty w liczbach. Uwielbiają je podawać. Zawieszać głos. Stopniować napięcie. To tylko lokalne, zawodowe esperanto. Nie o nim dzisiaj. Są ważniejsze rzeczy. Dziś wszystkie tragiczne – zaczęła tajemniczo swój wpis na Instagramie.

– Ponad sto tysięcy ofiar pandemii. 100 000. Ponad tysiąc Tupolewów rozbiło się o ziemię. Dwa tysiące autokarów runęło w przepaść. Miasto wielkości Elbląga, Kalisza, albo Włocławka przestało istnieć – napisała dalej Joanna Racewicz. Tak dosadne i obrazowe przedstawienie tragicznego bilansu pandemii działa na wyobraźnię.

Wpis prezenterki Polsatu wybrzmiewa tym mocniej, gdy zrozumie się jego kontekst. Joanna Racewicz w 2010 roku straciła męża, Pawła Janeczka, który był oficerem BOR. Mężczyzna był jedną z ofiar prezydenckiego samolotu, który rozbił się w Smoleńsku.

Joanna Racewicz przez lata była związana z Telewizją Publiczną. W 2018 roku po niemal dwóch dekadach zmieniła “barwy” i przeszła do Telewizji Polsat.

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie