Polityka i Społeczeństwo Wojna

Bardzo mocny wpis Donalda Tuska ws. sankcji, uderza w rządy kilku krajów UE. “Zhańbiły się”

paparazzza/shutterstock

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. Armia Putina atakuje Kijów, Zachód reaguje, jednak nie ma zgody wszystkich państw na zastosowanie najostrzejszych sankcji. – Te rządy UE, które blokowały trudne decyzje, okryły się hańbą – napisał Donald Tusk.

Ukraina drugi dzień broni się przed agresją Rosji. Wojska zbrodniarza Władimira Putina atakują kraj z kilku stron, a ich głównym celem jest Kijów. Tymczasem Zachód reaguje w swój sposób – potępieniem i sankcjami. Pojawia się pytanie, czy owe sankcje nie są zbyt łagodne. Wciąż nie zdecydowano się odciąć Rosji od światowego systemu bankowości SWIFT. Apelował o to Wołodymir Zełenski.

Domagamy się odłączenia Rosji od SWIFT, wprowadzenia strefy zakazu lotów nad Ukrainą oraz innych zdecydowanych kroków w celu powstrzymania agresora – pisał ukraiński prezydent w czwartek. Jednak w Unii Europejskiej nie ma zgodności, by Rosję od SWIFT odciąć. Według nieoficjalnych informacji swój sprzeciw wobec tej sankcji wyraziły cztery kraje: Cypr, Węgry, Włochy i Niemcy.

Do tych doniesień nawiązał Donald Tusk w bardzo mocnym wpisie.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie