Polityka i Społeczeństwo

Barbara Nowak się doigra? Była dyrektorka krakowskiej szkoły pozywa kontrowersyjną kurator. Chce 100 tysięcy zł odszkodowania

Screen/ YouTube/ Radio Maryja

Dyrektorka krakowskiej podstawówki pozywa Barbarę Nowak. Małgorzata Dobrucka straciła stanowisko po tym, jak otrzymała od małopolskiej kurator oświaty negatywną ocenę pracy.

Małgorzata Dobrucka była dyrektorką Szkoły Podstawowej nr 126 w Krakowie. Posadę straciła, bo małopolska kurator oświaty Barbara Nowak wystawiła jej negatywną ocenę pracy. Zdaniem byłej dyrektorki, nie jest to przypadek.

To zemsta Barbary Nowak za to, że nie udało jej się ukarać mnie dyscyplinarnie – mówi Dobrucka w rozmowie z portalem Miasto Pociech. Kobieta dodaje, że ma przygotowany wniosek do sądu o naruszenie dóbr osobistych. Będzie domagać się odszkodowania w wysokości 100 tys. złotych za straty moralne i zdrowotne, poniesione w związku z działaniami kurator.

Jakie z kolei zarzuty stawia byłej dyrektorce kontrowersyjna kurator? Zdaniem Barbary Nowak Dobrucka „zaniechała organizacji egzaminu ósmoklasisty w 2019 roku i nie zapewniła opieki uczniom podczas strajku”.

Małgorzata Dobrucka dołączyła do strajku nauczycieli, swoje poparcie dla sprawy okazywała, ubierając się na czarno i przypinając do ubrania plakietkę z symbolem protestu. Stanęła zresztą za to przed komisją dyscyplinarną dla nauczycieli. Rzeczniczka dyscyplinarna Dorota Skwarek zarzuciła Dobruckiej, że ta „podjęła się oceny działań rządu” i podważenia reformy oświaty. Zarzut ten został uchylony, podtrzymano jednak brak odpowiedniej organizacji egzaminów. W odpowiedzi Dobrucka odwołała się do ministra edukacji i komisja przy ministrze umorzyła postępowanie w jej sprawie.


Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie