Polityka i Społeczeństwo

Banaś rusza na wojnę z Ziobrą, minister będzie miał problemy? “Ocena negatywna, są nieprawidłowości”

W środę NIK planuje przedstawić wnioski z kontroli funduszu sprawiedliwości, za który odpowiada ministerstwo sprawiedliwości. – Jest negatywna ocena, są nieprawidłowości – zdradził Marian Banaś.

Najwyższa Izba Kontroli zapowiedziała na środę konferencję prasową. Jej tematem będą wyniki kontroli, jaką Izba przeprowadziła w sprawie zarządzanego przez resort Zbigniewa Ziobry funduszu sprawiedliwości. Marian Banaś był pytany o tę kontrolę na antenie Polsat News.

Jest negatywna ocena, są nieprawidłowości – przyznał enigmatycznie szef NIK. Czy kontrola i jej wyniki to kolejna odsłona wojenki między Banasiem a PiS? Sam prezes Izby tak tego nie postrzega – przynajmniej nie oficjalnie.

Wykonuję swoje obowiązki zgodnie z ustawą – zapewnia Banaś i podkreśla, że nagonka na niego ruszyła, gdy okazało się, że NIK będzie rzetelnie pełnić swoje obowiązki. I dlatego PiS uderza go personalnie.

Nie chodzi o syna, rodzinę, ale o mnie, żeby mnie psychicznie doprowadzić do tego, że zrezygnuję, a wejdzie komisarz. Mój syn stał się ofiarą, bo jest moim synem – tłumaczy Banaś. Na pytanie o sejmowe głosowanie nad uchyleniem mu immunitetu, do którego ma wkrótce dojść, odpowiada, że to „decyzja polityczna”.

To jeden wielki cyrk polityczny, decyzje polityczne, chodzi o to, by pozbawiać NIK niezależności, postawić na moim miejscu człowieka uległego, podporządkowanego celom jednej partii, która oczekuje, by niewygodne ustalenia chował pod dywan albo zmuszał kontrolerów do innych wyników – mówi Banaś w rozmowie z Polsat News. I apeluje, by każdy, kto „rozumie, na czym polega niezależność NIK” zagłosował przeciwko odebraniu mu immunitetu.

Źródło: Polsat News

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie