Gospodarka

Arogancja i buta byłego ministra PiS. Nie uwierzycie, jak uzasadnił brak rekompensat za podwyżki cen prądu

Były minister ds. energetyki i poseł Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Tchórzewski wyznał, że rekompensaty podwyżki cen energii nie są konieczne, ponieważ nie są dotkliwe a to z kolei wynika z faktu, iż więcej zarabiamy.

Jego kolega z PiS Piotr Naimski stwierdził natomiast, że energia zdrożała o ok. 10%, czyli średnio o 8 zł miesięcznie i przyznał, że prąd będzie drożał systematycznie przynajmniej do 2030 roku.

Nie ulega wątpliwości, że Krzysztof Tchórzewski uwierzył w propagandę „Wiadomości” rządowej telewizji, która informuje, że „PORTFELE POLAKÓW PĘKAJĄ W SZWACH”. Kwestią, która moim zdaniem wymaga pilnego wyjaśnienia jest fakt, jakim cudem facet odpowiedzialny za defraudację miliarda złotych z pieniędzy podatników przy okazji budowy bloku energetycznego „Ostrołęka C”, w ogóle hasa sobie na wolności a tym bardziej, kto mu dał prawa do wystawiania obywatelom naszego kraju certyfikatów dobrobytu.

Uważam jednakże medialną aktywność byłego ministra za niezwykle cenną z punktu widzenia walorów poznawczych.

Jest ona bowiem świadectwem całkowitego oderwania od rzeczywistości starego działacza partii władzy, który najadł się do syta, ustawił finansowo bliskich krewnych i dalszych znajomych i może pozwolić sobie na powiedzenie wszystkiego i każdemu, bo jemu już wszystko jedno. On już nie musi grać dobrotliwego opiekuna biednych, pokrzywdzonych reformami gospodarczymi Balcerowicza i tych, którym kazano cieszyć się z ukończenia budowy Stadionu Narodowego.

Władza Zjednoczonej Prawicy weszła w fazę schyłkową. Czeka to każdą sejmową większość, żaden teflon nie jest wieczny. Warto już dziś zastanowić się nie tylko nad tym, jak wygrać wybory i przejąć władzę, ale także a może przede wszystkim nad tym, czym zajmować się w czasie sprawowania władzy, aby politykom PiS maksymalnie utrudnić odzyskiwanie wpływów, gdy znowu zaczną być głodni.

Źródło: RP.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie