Polityka i Społeczeństwo

Antyszczepionkowy Dziambor kuriozalnie tłumaczy się z przyjęcia szczepionki. Mówi coś o… otyłości i astmie

W środę Onet ujawnił nazwiska zaszczepionych polityków, którzy – w przypadku szczepień – innego mówią, a co innego robią. Jest wśród nich Artur Dziambor, który postanowił się wytłumaczyć przed wyborcami Konfederacji.

W środę portal Onet przedstawił listę politycznych hipokrytów w kwestii szczepień. Są tacy posłowie czy ministrowie, którzy do szczepień namawiają, choć sami nie przyjęli ani jednej dawki, ale są też tacy, którzy oficjalnie twardo opierają się szczepieniom, ale sami nie mieli problemu z nadstawieniem ramienia w punkcie szczepień.

Największym przeciwnikiem szczepień na COVID-19 jest Konfederacja.

Jeszcze w grudniu jej posłowie: Artur Dziambor, Robert Winnicki, Konrad Berkowicz, Janusz Korwin-Mikke i Grzegorz Braun brali udział w proteście występując pod hasłem “szczepienie czyni wolnym”. To oczywiste nawiązanie do “Arbeit macht frei” związanego nierozerwalnie z obozem koncentracyjnym Auschwitz.

Jak się okazuje, trzech posłów ugrupowania przyjęło szczepionkę. To Artur Dziambor, Michał Urbaniak i Konrad Berkowicz. Tak, Dziambor i Berkowicz, którzy brali udział we wspomnianym proteście. – Ja się zaszczepiłem dlatego, że przechodziłem COVID bardzo ciężko i nie chciałem wrócić do szpitala. To była moja pierwsza wizyta w szpitalu w życiu, w takim stanie, w jakim mnie tam przyniesiono. Poza tym jestem astmatykiem i do tego jeszcze otyłym. Ciężko być na tyle głupim, żeby się nie zabezpieczać na wszelkie możliwe sposoby – wytłumaczył Dziambor na antenie Radia Plus.

Więc jeżeli Konfederacja krzyczy o “segregacji sanitarnej”, jej politycy są – oficjalnie – przeciwnikami paszportów covidowych i obowiązkowych szczepień, to…? Jeszcze raz zacytujmy Dziambora. – Ciężko być na tyle głupim, żeby się nie zabezpieczać na wszelkie możliwe sposoby – tłumaczy poseł.

Wniosek z tego taki, że poseł Konfederacji ma swoich antyszczepionkowych wyborców i kilku kolegów z partii za głupków. I właśnie o tym zakomunikował.

Czytaj również:

Niespodzianka! Rząd PiS zmienił nagle zdanie w ważnej sprawie. Ta decyzja wywoła olbrzymie kontrowersje

Tego scenariusza Kaczyński boi się najbardziej. TEN poseł PiS zagłosuje przeciwko partii w kluczowym głosowaniu?

“Wiadomości” przebijają kolejną granicę żenady. Tym razem zaglądnęły Donaldowi Tuskowi do kieszeni

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie