Polityka i Społeczeństwo

Antyszczepionkowcy będą nosić maseczki do końca świata? Nie uwierzycie, dlaczego zmienili radykalnie zdanie

W Stanach Zjednoczonych nie brakuje osób, które nie noszą maseczek. Ich liczba jednak maleje. Powód? Teoria spiskowa, która przeraziła antymaseczkowców i antyszczepionkowców. Chodzi o ich lęk przed osobami zaszczepionymi – informuje portal Vice.com.

Zaszczepiony potwór

Teoria ma wiele wersji. Mniej więcej chodzi jednak o to, że osoby zaszczepione rozsiewają białka wirusowe i mRNA na osoby niezaszczepione. W wyniku tego procesu u ludzi, którzy nie przyjęli antycovidowego specyfiku, mogą wystąpić niepożądane efekty. Oczywiście to część szerszej koncepcji, zgodnie z którą ma dojść do depopulacji świata.

Antyszczepionkowcy twierdzą, że teraz należy więc… nosić maseczki. Jedną z kluczowych osób w tym środowisku jest Sherri Tenpenny, która głosi nawet, że należy odizolować się od osób zaszczepionych, najprawdopodobniej na zawsze.

Jest coś, co osoby zaszczepione tą trucizną przekazują osobom niezaszczepionym – stwierdził Larry Palevsky, nowojorski pediatra i antyszczepionkowiec.

Biznes

Prawdopodobnie chodzi jednak o… pieniądze.

Judy Mikovits, jedna z antyszczepionkowych celebrytek, wspominała w mediach o tym, że nosi maseczkę pokrytą srebrem koloidalnym, które ma chronić przed wirusem, ale też przed rozsiewanymi przez osoby zaszczepione białkami.

I tu dochodzimy do sedna. Maseczki tego typu dostępne w wielu sklepach, zaś antymaseczkowcy chętnie je kupują. Ktoś więc żeruje na ludzkiej naiwności i wierze w teorie spiskowe. W efekcie zarabia spore pieniądze.

Źródło: Vice.com

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie