Po godzinach

Antyrządowe hasło w “Klanie”? Widzowie w szoku, TVP reaguje i cytuje Freuda

screen/ Klan od 3792/ VOD.TVP

Oglądając poniedziałkowy odcinek „Klanu”, uważni widzowie telenoweli TVP przecierali oczy ze zdumienia. Element scenografii jednej ze scen ewidentnie nawiązywał do popularnego hasła wymierzonego w PiS.

Dyskretny atak na rząd na antenie TVP? Internet błyskawicznie obiegły kadry z poniedziałkowego odcinka (nr 3792) kultowej telenoweli Telewizji Polskiej, „Klanu”. W jednej ze scen pojawił się specyficzny element dekoracji. Na wiszącym na ścianie szarym okręgu wyraźnie widoczny był wzór, kojarzący się z rozpropagowanym przez strajki kobiet antyrządowym hasłem „j…ć PiS”. Czyżby twórcy serialu zdecydowali się na podprogowy przekaz? A może był to żart osób odpowiedzialnych za scenografię?

Na sprawę szybko zareagowała TVP. Oficjalny fanpage „Klanu” na Facebooku opublikował specjalny komunikat, w którym twórcy odnoszą się do sytuacji. Przekonują, że doszukiwanie się drugiego dna w scenografii jest nadinterpretacją.

– „Czasem cygaro jest tylko cygarem. I niczym więcej.” Te słowa Zygmunta Freuda, twórcy psychoanalizy, kierujemy do osób, które w scenografii wczorajszego odcinka „Klanu” dopatrzyły się ukrytego przesłania – czytamy w oświadczeniu producentów „Klanu”. Autorzy komunikatu postanowili zażartować z nadgorliwych widzów.

Zapraszamy do uważnego śledzenia kolejnych odcinków naszego serialu. Wkrótce kapsułki kawy wiszące w gabinecie Igora Rutki zamienią się z fusy. I wtedy dopiero będzie można wzbić się na wyżyny mistrzostwa w odczytywaniu znaków i symboli – ironizują twórcy serialu. Czy przekonali widzów? Wydaje się, że teraz fani będą z jeszcze większą uwagą obserwować  serial i szukać ukrytych znaków.

„Czasem cygaro jest tylko cygarem. I niczym więcej.”

Te słowa Zygmunta Freuda, twórcy psychoanalizy, kierujemy do osób,…

Opublikowany przez Klan – oficjalny fan page Wtorek, 20 kwietnia 2021

Źródło: TVP

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie