Polityka i Społeczeństwo

Anna Zalewska okłamała wszystkich? Wyszły na jaw jej słowa sprzed lat

Obóz władzy przeliczył się z reformą oświaty? Rośnie liczba rozczarowanych zmianami
fot. flickr/Sejm RP

Strajk nauczycieli został tymczasowo zawieszony z okazji Świąt Wielkanocnych, ale wydaje się wielce prawdopodobne, że już od jutra wybuchnie z podwójną siłą. Rząd uginać się nie zamierza, a terminy matur zbliżają się nieubłaganie. Gdy ponad dwie dekady temu w polskich szkołach miał miejsce podobny strajk, egzaminy dojrzałości się nie odbyły, ale nawet to nie pomogło nauczycielom wywalczyć swoich postulatów.

– Ja w 1993 roku nie strajkowałam. Miałam ogromne poczucie etyki i odpowiedzialności za młodych ludzi – tak w rozmowie z “Faktem” strajk z 1993 roku wspominała około miesiące temu minister edukacji Anna Zalewska. – Jestem nauczycielem z małego miasteczka. Tam wszyscy się znamy i rodzice przekonali wówczas część grona pedagogicznego, żeby matury się odbyły. W moim liceum się odbyły – wspominała Zalewska.

O tym, że zachowanie młodej pani minister wyglądało jednak inaczej, niż to przedstawiała w wywiadzie z “Faktem” świadczyć może wspomnienie Janusza Stareka, szefa protestów oświatowych sprzed 26 lat w Świdnicy.

“W 1993 roku, gdy “Solidarność” zorganizowała strajk nauczycieli, pojechałem do pewnego liceum w Świebodzicach. Skierowali mnie do jednej pani, szefowej “Solidarności”. Powiedziała mi wtedy: “Tak, musimy to wydrzeć, bo nam się należy, bo nam się należy!”.

Tą szefową “Solidarności” miała być właśnie Anna Zalewska, której dzisiejsza postawa oburza wielu jej byłych kolegów manifestujących swoje poparcie dla strajkujących nauczycieli w Świdnicy. Co władza robi z ludźmi – komentował. – Jej się należało! – skomentował ktoś z zebranych. – Niech pani doda, że cytuje pani Szydło – odpowiadał wśród owacji Starek. – Ona też mówiła, że posłom się należało.

Jak widać, dziś władza uważa, że pieniądze należą się tylko tym, którzy dają największą gwarancję “odwdzięczenia” się za rządowe świadczenie przy urnie wyborczej. Szkoda, że takich grup społecznych jest coraz mniej.

Źródło: Gazeta Wyborcza

fot. flickr/Sejm RP

POLUB NAS NA FACEBOOKU

[wpdevart_like_box profile_id=”539688926228188″ connections=”show” width=”600″ height=”200″ header=”big” cover_photo=”show” locale=”pl_PL”]

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie