Anna Popek rozpływa się nad nowym prezesem TVP. „To erudyta, człowiek, który zna kulturę”

Anna Popek jest zachwycona swoim nowym szefem i jego ofertą programową. Gwiazda TVP nie szczędziła pochwał prezesowi TVP w rozmowie z „JastrząbPost”.

Matyszkowicz za Kurskiego

To było prawdziwe polityczne trzęsienie ziemi. 5 września 2022 r. media obiegła informacja, że Jacek Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP. Ta wieść zaskoczyła nawet polityków obozu władzy. Szybko pojawiły się doniesienia, że miałby zastąpić Piotra Glińskiego na czele resortu kultury, jednak sam minister powiedział, że „nigdzie się nie wybiera”.


– Potwierdzam: podjąłem zgodną z moim wykształceniem i doświadczeniem menadżerskim pracę jako alternate executive director w Banku Światowym świadomy, że oznacza to rezygnację z części aktywności publicznej czy ambicji politycznych. Zawsze myślałem, że nie ma życia poza polityką. Otóż jest. Wiem, że tu też dobrze przysłużę się Polsce – napisał Jacek Kurski na Twitterze a media szybko ustaliły, że w Banku Światowym – nowym miejscu pracy – będzie zarabiał ponad 110 tys. złotych miesięcznie. Rocznie to ponad 1,3 miliona złotych. Składa się na to pensja zasadnicza i wpłata na fundusz emerytalny.

Jacka Kurskiego zastąpił Mateusz Matyszkowicz – z wykształcenia filozof po studiach na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pochodzący z Żywca następca Kurskiego przez krótki okres był doradcą prof. Ryszarda Legutki (PiS), następnie w latach 2005-2007 pracował w marketingu. Nowy prezes TVP pracował też m.in. w redakcjach „Rzeczpospolitej”, kwartalniku „Pressje” i „Teologii Politycznej”. W czerwcu 2013 r. został redaktorem naczelnym kwartalnika „Fronda”, zastępując na tym stanowisku Tomasza Terlikowskiego.

Anna Popek zachwyca się szefem

Co wiadomo o Matyszkowiczu? Niewiele, bo w przeciwieństwie do Kurskiego nie lubi brylować w mediach. Wiadomo, że nowy prezes TVP wiele w rządowej telewizji nie zmienił – propaganda jak była, tak jest. Ale swoim szefem zachwycona jest dawna ulubienica Kurskiego, prowadząca „Pytanie na śniadanie” Anna Popek. 2

– Każdy prezes chce odcisnąć swoje dobre piętno. Prezes Matyszkowicz to erudyta, to człowiek, który zna kulturę i wie, jaki ona ma wpływ na kształtowanie ludzi i wprowadza krok po kroku nowe rzeczy – przyznała w rozmowie z „JastrząbPost”. Chwilę później przeanalizowała zmiany w TVP, które nastąpiły po zmianie prezesa.

– Na pewno jest więcej kultury, więcej odniesień do tradycji polskiej, do polskich filmów, bo akurat polskie seriale historyczne to coś, co uwielbiam. Wychowywałam się na „Czarnych chmurach” i do teraz jest to mój ulubiony serial, więc cieszę się, że pojawiają się nowe – przyznała. Popek na koniec – naszym zdaniem – zażartowała na temat zmian, które widzi.

– Myślę, że jest zmiana w stronę takiego większego wyważenia, czy poglądów, czy estetycznych kwestii związanych z muzyką, czy kulturą – podsumowała.

Źródło: JastrzabPost

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *