Kryzys energetyczny Polityka i Społeczeństwo

Anna Moskwa radzi Wam obniżyć temperaturę w domu do 17 stopni. Donald Tusk nie wytrzymał

screen/ Twitter Donald Tusk

Anna Moskwa jest pewna, że 17 stopni Celsjusza to idealna temperatura w domu. Nie obeszło się bez złośliwości ze strony Donalda Tuska.

Kilka dni temu szefowa resortu klimatu Anna Moskwa przekonywała na antenie Radia Zet, że 17 stopni Celsjusza to dobra temperatura do funkcjonowania w domu. To odpowiedź na wyzwania, jakie stoją przez Polakami w obliczu kryzysu energetycznego.

Musimy się sporo nauczyć, jeśli chodzi o dobre nawyki: wyłączanie światła, ładowarki, ogrzewanie na poziomie niższych temperatur – mówiła.

Minister dodała, że już sama w swoim gospodarstwie domowym jakiś czas temu obniżyła temperaturę do “17 stopni w przestrzeniach wspólnych i 19 stopni w bardziej użytkowanych”. Podkreśliła przy tym, że do takich temperatur “można się przyzwyczaić” a poza tym jest ona dobra dla organizmu.

Tak na marginesie, to jeszcze niedawno sympatycy Prawa i Sprawiedliwości wyśmiewali Niemcy czy Francję wprowadzające i namawiające obywateli do oszczędzania energii i gazu. Tydzień temu zderzyli się podobną propozycją wspieranego przez nich rządu. Ciężkie jest życie wyborcy PiS-u.

Na rady Anny Moskwy, kpiąco zareagował Donald Tusk.

U znajomych w mieszkaniu 15 stopni i zimna woda w kranie. Pewnie pilotaż programu pani minister Moskwy na sezon jesienno-zimowy – napisał lider Platformy Obywatelskiej.

Internauci odpowiedzieli mu w równie ironicznym stylu. – Ale mierzeja przekopana jest? Jest. Znajomi powinni się cieszyć – napisał jeden z użytkowników Twittera. Inni dodawali, że powinni się cieszyć, bo jeszcze mają prąd. – Zatęsknimy za ciepłą wodą w kranie – komentowali.

https://twitter.com/Mariomario694/status/1571907943108431875

Źródło: Twitter

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie