Kultura

Anna Gacek znika z anteny Trójki. Kolejna zaskakująca “dobra zmian” w Polskim Radiu

Anna Gacek już nie pracuje w trójce

Anna Gacek była związana z Radiową Trójką przez 19 lat, ale nagle – jak sama mówi: decyzją prezes Agnieszki Kamińskiej – zabrakło tam dla niej miejsca. I słuchacze, i przedstawiciele środowiska dziennikarskiego są tym niespodziewanym rozstaniem zaskoczone i oburzone.

Bez pożegnania

Anna Gacek to dziennikarka, z którą Trójkę można w zasadzie utożsamiać. Współpracowała z Wojciechem Mannem, Piotrem Metzem czy Piotrem Stelmachem. Ostatnio prowadziła audycje „Aksamit”, „Tonacja”, „Do południa”.

W poniedziałek 9 marca niespodziewanie poinformowała w swoich social mediach, że słuchacze nie usłyszą jej już na antenie Trójki.

Decyzją Prezes Polskiego Radia – ze skutkiem natychmiastowym – nie ma dla mnie miejsca na antenie Trójki. Ponieważ nie pożegnam się z Wami w audycji, dziękuję Wam tutaj. Jesteście najlepszymi Słuchaczami na świecie. Dziękuję również wszystkim Artystom – relacje z Wami były, są i będą jednymi z najważniejszych w moim życiu – napisała dziennikarka.

Tajemnicze rozstanie. Wyjaśnienie Radia

Przyczyny zwolnienia popularnej dziennikarki nie były znane. Polskie Radio najpierw unikało wyjaśnień, zasłaniając się „ogólnie przyjętymi standardami korporacyjnymi”. Dziś rzeczniczka radia, Ewelina Steczkowska, powiedziała w rozmowie z Onetem, że Gacek nie została zwolniona, a „skończyła się jej umowa”.

Według informacji magazynu Press, prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska już wcześniej planowała zwolnienie Anny Gacek.

Kamińska już dwa miesiące temu kazała Kowalczewskiemu (Tomaszowi Kowalczewskiemu, dyrektorowi Trójki – przyp. red.) zwolnić Gacek, ale wtedy tego nie zrobił. Gacek jest wychowanką Wojciecha Manna. Prezes liczy, że teraz Mann sam odejdzie – cytuje Press swojego anonimowego rozmówcę.

Odejście Gacek spotkało się z niezadowoleniem słuchaczy i dziennikarzy Trójki. Na antenie pożegnał ją Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach opublikował emocjonalny wpis na Facebooku. Wojciech Mann zapowiedział, że decyzję o swojej przyszłości w Polskim Radiu podejmie do środy.

Audycje prowadzone przez Annę Gacek nie zostały, póki co, zdjęte z ramówki Trójki. Jednak dziennikarze solidarnie odmawiają ich przejęcia.

Kolejne zwolnienie. Agata Kasprolewicz z wypowiedzeniem

Rozstanie z Anną Gacek to niejedyna zaskakująca zmiana personalna w Polskim Radiu. Dariusz Rosiak, który pożegnał się ze stacją w połowie stycznia, poinformował na swoim profilu an Facebooku, że wypowiedzenie otrzymała także Agata Kasprolewicz.

Laureatkę nagrody Grand Press odsunięto od prowadzenia audycji w poprzednim tygodniu, co także spotkało się z niezadowoleniem pracujących w radiu dziennikarzy. Czy w najbliższym czasie dojdzie do kolejnych odejść z Polskiego Radia? Nie można wykluczać, że z Trójką pożegna się Wojciech Mann. I trudno oczekiwać, by odejście tak ważnych dla tej rozgłośni dziennikarzy przyniosło Trójce korzyść…

Źródło: Onet, zdjęcie: Grand Warszawski / Shutterstock.com

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Dominik Kwaśnik

Z wykształcenia – polonista i filmoznawca, absolwent stołecznego UKSW. Miłośnik dobrej książki, dobrego filmu i dobrego meczu. Pasjonat historii i podróży, uwielbia odkrywać i poznawać nowe miejsca – zarówno w swojej Warszawie, jak i poza nią.

Media Tygodnia
Ładowanie