Polityka i Społeczeństwo

Andrzej Duda wbił Jarosławowi Kaczyńskiemu nóż w plecy? Politycy PiS zszokowani decyzją prezydenta

Nowogrodzka uważa, że Andrzej Duda złamał wcześniejsze ustalenia w sprawie “lex TVN”. Pałac Prezydencki mówi o wyssanych z palca bzdurach.

W poniedziałkowe poświąteczne południe, prezydent Andrzej Duda ogłosił, że wetuje ustawę wywłaszczająca Discovery z polskiego rynku medialnego. Tym samym “lex TVN” skończyło swój żywot, bowiem Zjednoczona Prawica nie ma wystarczającej liczby szabel w Sejmie do odrzucenia prezydenckiego weta. Do Andrzeja Dudy popłynęły już gratulacje zza oceanu.

Tymczasem w obozie władzy jesteśmy na początku rozliczeń nieudanej antyamerykańskiej szarży.

Były ustalenia

Onet.pl przed świętami pisał, że w Pałacu Prezydenckim trwa burza mózgów, co począć z przegłosowaną przez PiS ustawą. Doradcy prezydenta namawiali go na przesłanie jej do Trybunału Konstytucyjnego. Jak pisze portal, z takimi zapewnieniami pojechali na Nowogrodzką i tam powiedzieli, że sprawa jest załatwiona i ustawa zostanie przesłana mgr Julii Przyłębskiej.

Oficjalne stanowisko PiS zostało przedstawione popołudniu przez rzeczniczkę PiS Anitę Czerwińską – Oczywiście szanujemy decyzję pana prezydenta, jego prerogatywy, w tym prawo weta, ale nie zmienia to faktu, że jesteśmy zawiedzeni tą decyzją – powiedziała w rozmowie z PAP.

W nieoficjalnych rozmowach politycy PiS nie kryją zaskoczenia i niedowierzania. Padają mocne słowa – Trudno inaczej komentować decyzję Andrzeja, jak złamanie umowy i zdradę – mówi Onetowi jeden z najważniejszych polityków partii władzy. Pojawiają się również opinie, że prezydent zawetował “lex TVN” w zamian za amerykańską obietnicą dotyczącą jego przyszłości na arenie międzynarodowej. Podobno z takim przekazem ze strony PiS już niedługo się spotkamy.

To bzdury

Rozmówca Onetu z Pałacu Prezydenckiego mówi, że to są banialuki powielane na partyjne zlecenie – To same bzdury i kłamstwa – mówi osoba z otoczenia Andrzeja Dudy. Pałac Prezydencki nie zamierza odnosić się do wyssanych z palca pomówień, uderzających w urząd prezydencki – Nie ma w tych słowach ani krzty prawdy – można usłyszeć w Pałacu Prezydenckim.

Jak przypomina Onet, na stole są jeszcze ustawy sądownicze przygotowane przez ministerstwo sprawiedliwości. Rozmowy na ich temat idą bardzo opornie. Jak prezydent nie dojdzie do porozumienia ze Zbigniewem Ziobro i Nowogrodzką, to szykuje się kolejne weto.

Źródło: Onet.pl

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie