Polityka i Społeczeństwo

Andrzej Duda uciekł przed debatą. Polacy surowo ocenili decyzję prezydenta [SONDAŻ]

Prezydent Duda
Gints Ivuskans / Shutterstock.com

Andrzej Duda odmówił udziału w debacie organizowanej wspólnie przez TVN, TVN24 Onet i Wirtualną Polskę. Co na temat decyzji prezydenta sądzą Polacy? Okazuje się, że nie została ona dobrze przyjęta.

Rywalizujący w drugiej turze kandydaci na prezydenta zostali zaproszeni do debaty wspólnie organizowanej przez redakcje TVN, Onetu i WP. Rafał Trzaskowski zapowiedział swoją obecność, z kolei Andrzej Duda i jego sztab nie zareagowali na ten pomysł z entuzjazmem.

Od początku szukano wymówek. Zaczęło się od „ważnego spotkania” w województwie lubelskim, potem zaczęły się oskarżenia, że „prywatna telewizja z zagranicznym właścicielem” stara się wpłynąć na wynik wyborów i narzuca coś prezydentowi.

Duda unikał debaty jak ognia, choć zapowiadał, że konfrontacji z Trzaskowskim się nie boi. Ostatecznie w czwartek wieczorem, w czasie, w którym miała odbyć się debata TVN, Onetu i WP, prezydent był gościem Polsatu. I rozmowa z Bogdanem Rymanowskim pokazała, dlaczego Duda boi się debaty poza TVP – dostał kilka trudnych pytań, ale choć nie był specjalnie przez dziennikarza przyciskany, i tak się pogubił.

Polacy oceniają decyzję Dudy

Czy decyzja o odmowie udziału w debacie opłaciła się prezydentowi? Co na jej temat sądzą Polacy? Odpowiedź przynosi sondaż przeprowadzony przez Kantar dla „Faktów” TVN.

Respondentom zadano pytanie o to, jak oceniają decyzję Andrzeja Dudy o odmowie udziału w debacie TVN, WP i Onetu. Wyniki badania pokazują, że większość Polaków uważa, iż był to zły wybór.

Aż 57 procent Polaków źle ocenia decyzję Dudy, w tym 37 procent wybrało odpowiedź „zdecydowanie źle”. Z kolei tylko 19 procent uważa, że był to „zdecydowanie dobry” wybór. Łącznie decyzję prezydenta poparło 29 procent ankietowanych. Pozostałe 14 procent nie ma na ten temat zdania.

Źródło: TVN24

Debata TVN, WP i Onetu ostatecznie się nie odbyła. Z kolei TVP szykuje swoją debatę w poniedziałek. Odbędzie się ona w Końskich, zaplanowano format z udziałem publiczności. Tam Andrzej Duda będzie czuł się jak u siebie – organizator już o to zadba.

Źródło: TVN

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie