Polityka i Społeczeństwo

Andrzej Duda tego się nie spodziewał. Prze do wyborów, ale ten sondaż to dla niego kubeł zimnej wody

Im bliżej forsowanych przez PiS wyborów prezydenckich, tym więcej publikowanych sondaży. Jedno z najnowszych badań może zaniepokoić Andrzeja Dudę. Chodzi o ocenę jego rządów.

Sondaż przeprowadzony 16 i 17 kwietnia przez Kantar Public sprawdził zdanie Polaków o działalności polityków i rządu. Badanych zapytano między innymi, co sądzą o pracy Andrzeja Dudy.

Dla urzędującego prezydenta wynik na kilkanaście dni przed planowanymi wyborami nie jest zbyt korzystny.

Według sondażu, większość Polaków negatywnie ocenia działania Andrzeja Dudy. Taką opinię wyraziło aż 52 procent ankietowanych. 44 procent jest przeciwnego zdania, a pozostałe 4 procent – nie ma na ten temat wyrobionej opinii. Taki wynik może dać prezydentowi do myślenia – w analogicznym badaniu sprzed miesiąca, Andrzej Duda miał lepsze notowania. Przez ten czas liczba negatywnych ocen wzrosła aż o 8 pkt procentowych.

Na tle Andrzeja Dudy trochę lepiej wypada Mateusz Morawiecki. Jego pracę źle ocenia 45 procent pytanych, a dobrze – 49 procent. Jeżeli chodzi o działania rządu, to znów większość Polaków wyraża negatywną opinię. Podobnie jak w przypadku Dudy, zastrzeżenia ma 52 procent ankietowanych. Dobrze pracę ministrów ocenia 42 procent badanych.

W oczach rządu zauważalna jest ta sama tendencja spadkowa, co w przypadku Andrzeja Dudy. W porównaniu do marcowego badania, liczba negatywnych ocen wzrosła aż o dziewięć pkt procentowych. Liczba głosów pozytywnych spadła zaś o jeden pkt procentowy.

Źródło: Super Express

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie