Po godzinach Satyra polityczna

Andrzej Duda “szkoli” prezydenta Łukaszenkę. Takiej sytuacji nikt się nie spodziewał [WIDEO]

screen/ wPolsce

Andrzej Duda zastanawia się, co począć z Lex TVN, a tymczasem internauci maja pole do popisu. Nie brakuje memów, które opisują obecną sytuację. Ale szkolenie Łukaszenki przez prezydenta to jednak hit!

W piątek PiS doprowadziło do przyjęcia Lex TVN, w niedzielę na ulice polskich miast wyszły tłumy, by zaprotestować przeciwko atakowi władzy na wolne media. Losy kontrowersyjnego prawa są teraz w rękach Andrzeja Dudy.

Co zrobi prezydent? Jeszcze w sierpniu zapewniał, że będzie stał na staży „zasady wolności słowa i swobody prowadzenia działalności gospodarczej”, dziś – jak nieoficjalnie donosi WP – skłania się raczej, by skierować ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.

Sprawy nie odpuścili internauci – w sieci zaroiło się od memów na temat Lex TVN i głowiącego się co począć Andrzeja Dudy.

Jak wiadomo, sprawą Lex TVN interesują się Stany Zjednoczone. Właścicielem TVN jest bowiem amerykański koncern Discovery, więc za Oceanem ustawa odbierana jest jako atak na interes amerykańskiej firmy. Politycy z USA apelowali do Dudy, by nie zapominał o swoich wcześniejszych deklaracjach i zawetował ustawę. Podpis może bowiem już całkowicie pogrążyć relacje polsko-amerykańskie. Warto z tej okazji przypomnieć mama, który podsumowuje relacje Dudy i Joe Bidena.

Duda głowi się nad trudną decyzją – aż przypominają się jego słowa ze słynnego wywiadu dla telewizji WPolsce.pl.

Jak masz być prezydentem, musisz być twardy – stwierdził wówczas Duda. – No nie, tu są naprawdę poważne sprawy, tu nie ma żartów. Tu może przyjdzie dzień, że trzeba będzie podjąć takie decyzje, że człowiek sobie nie wyobraża, że musiałby takie decyzje podjąć – mówił prezydent, a wagę słów podkreślał ekspresyjną mimiką i gestykulacją. Ten występ stał się pożywką dla wszelkiego rodzaju memów i parodii. Do sieci trafił filmik, na którym między wypowiedzi Dudy wmontowano niespodziewanego gościa.

Cóż, podpisanie LEx TVN, a więc legitymizacja ataku władzy na wolne media, z pewnością byłaby krokiem, by zrobić z Polski drugą Białoruś…

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media – wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.
Media Tygodnia
Ładowanie