Polityka i społeczeństwo

Andrzej Duda pochwalił się w sieci nowym talentem. Internauci nie zostawili na prezydencie suchej nitki

Najnowszy sondaż: aż 2/3 Polaków uważa, że prezydent Duda jest...
fot. Shutterstock/Dagmara_K

Prezydent Duda promuje w sieci akcję Banków Żywności. Cel jest szczytny. Pytanie, czy działanie głowy państwa przysporzy akcji popularności.

W jednym z wywiadów Adam Hofman, były polityk PiS, dziś doradca ds. PR w biznesie, powiedział, że w otoczeniu prezydenta panuje raczej postawa bałwochwalstwa wokół głowy państwa, a nie konstruktywnej krytyki. Mówił to w kontekście słynnego już, nazbyt podniesionego, podbródka Dudy, który upodobnił – zdaniem internautów – polityka do… Benito Mussoliniego. Obserwując jednak czasami ruchy prezydenta można odnieść ogólne wrażenie, że brak mu PR-owego wyczucia. Takiego talentu nie posiada chyba też nikt z jego bliskich współpracowników.

Baby drożdżowe

Powodem do kolejnych ciosów w Dudę jest poniższy post:

 

 

 

 

Z pewnością promowanie Banków Żywności jest szczytną akcją. Jakość wykonania (zwłaszcza w kontekście czasu) nie jest chyba nazbyt udana. Widać to po reakcjach w sieci. Zdjęcie z postu spotkało się ze złośliwościami internautów:

 

Często w komentarzach internautów pojawiają się ataki wprost na prezydenta na to, że przymyka on oko na trwający teraz strajk nauczycieli:

Walka o kolejną kadencję

Mimo ataków Duda nadal cieszy się niemałą popularnością w sondażach. Jedynym jego realnym kontrkandydatem z obozu opozycji pozostaje Donald Tusk, który jednak w badaniach opinii publicznej nierzadko zajmuje drugie miejsce pod kątem szansy na prezydenturę.

Duda – mimo wielu wpadek – jest nadal bliski wielu wyborcom. Zwłaszcza tym z elektoratu PiS. Można zastanawiać się, czy jego popularność to wynik partyjnej legitymacji czy osobowości. Dziś wątpliwe wydaje się jednak to, by partia rządząca wystawiła w wyścigu do Pałacu Prezydenckiego kogokolwiek innego. Zresztą nawet gdyby doszło do takiego rozwiązania, Duda z pewnością mógłby startować samodzielnie lub z poparciem np. Kukiz ’15.

Z drugiej strony, drobne wpadki Bronisława Komorowskiego w kampanii w 2015 r. doprowadziły do tego, że przegrał on z Andrzejem Dudą. I to mimo faktu, że startował on z dużą przewagą nad kontrkandydatem. Czy w 2020 r. historia się powtórzy?

Źródło: Twitter, RMF.FM

fot. Shutterstock/Dagmara_K

POLUB NAS NA FACEBOOKU

Facebook Comments

Czytasz nas? Podobają Ci się zamieszczane przez nas treści?
Wesprzyj nas swoją wpłatą.
Wpłacając pomagasz budować Crowd Media - wolne media, które patrzą władzy na ręce.

WPŁAĆ

Redakcja portalu CrowdMedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułów nadesłanych przez użytkowników.

Jacek Walewski

Pasjonat polityki i historii, ale też publicysta oraz promotor nowoczesnych technologii. W 2016 r. współorganizował pierwsze w Polsce (i w tej części Europy) konsultacje społeczne dot.cyfrowych walut w Sejmie. Aktywnie działa w Polskim Stowarzyszeniu Bitcoin. W latach 2016 - 2017 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Nowoczesnej w powiecie bielskim.

Media Tygodnia

Ładowanie